Haberin var mı ?

Tanıtma Yazısı-İhok

Hayırlar. Size bu akşam yapmadığım bişeyi yapıp bi blog tanıtacağım. Kendisini de tanıtmaya çalışacağım. Yolda görsem tanımam belki ama kalpten kalbe olan yollardan çıkarım yapılabilir. Sevdiğim biri kendisi. Blogunda çok yazı yok ama ilk yazısı ile son yazısını ve arasındakileri okuyunca çok enteresan bi noktaya doğru gittiği söylenebilir.

Ben çok iyi yazabilen biri değilim ama iyi bir okuyucuyum. Bu arkadaşta da o güzelliği görebiliyorum. Absürd-duygusal karışımı, kısmi bir alper canıgüz, az buçuk ah muhsin bi de sanırım okuduğu murat menteş var içinde. Ve iddia ediyorum ki garip şeylerle vakit geçirmeyip yazabilse onlardan bile iyi olabilir. Kimse için demem bu güzel iltifatı.

296382d0765c657ea287d0861fa8527eBir blogspot adresi var yazının sonunda linkini vereceğim. Şunu söylemeliyim ki internet alemi çok kaygan, özellikle başka bi siteye bağımlı iseniz yarı yolda kalabilirsiniz. O yüzden kendisine tavsiyem kendi ismi ile bir blog açması. blogspot geçen senelerde gitmişti bi ara. o şekilde bi durum olursa ortada kalmasın diye bu tavsiye. Hatta hosting ve site kurma hizmetini de ben hediye edebilirim değerlendirirse.

Kendisi islamic romantik tarzda yazdığında çok hoşuma gitmemişti ilk zamanlar. Sonra kendisinin de o tarz kan emicilere karşı olduğunu gördüğümde bi mutlu olduğumu hatırlıyorum. İslamcı romantizm ile alakalı bi yazı yazacağım daha sonra inş konuyu deşmeye gerek yok ama şunu söyleyelim, ne islamcısınız ne romantik.

Kendine has bi site kurarsa daha çok yazabilir diye düşünüyorum, şuan çok da sallamıyo gibi. Bu yazıyı da ondan yazdım. Belki bi teşvik olur diye. Zira okumak istiyorum yazılarınız. Acı çekmesini istemiyorum ama tarzı da hoşuma gitmiyo değil.

Neyse sevgili kardeşimin bi yazısını alıntı yaparak bitirelim. Takip etmenizi öneririm.

Hayırlı okumalar:

”  Capslock tuşunu açık unutmuşum yüreğimde. Bazen babamı özlüyorum. Bazen fazla alıp yemediğim ekmeklerin ertesi güne küflenmesini. Masaya yapışmasın diye demliğin altına koyduğum bültenlerin samimiyetsizliğini. Ara sıra tırnak içine alamadığım alıntıları düşünüyorum. Hata yapma fırsatını Adem’e vereni.. Bir harfin cümle içerisinde gizlenmesini. Cevap hakkı doğmuyor acılara lâkin..
Kaşın gözün gereksizliğini, ötekileştirenin ne olduğunu. Ötekileştirmeyenin ne olduğunu. Dağlardaki keklikleri. Hazır mantıdaki kekikleri. Sağ omzumdaki melek okuma yazma bilmiyor. Orta Asya çingenelerine üzülüyorum. Alternatif acılar yeğliyorum. Alternatif sızıları. Alternatif olan ne varsa arıyorum. Başka dilde acıyı. Eski dilde yarayı. Allah kuluna kâfidir ama galü belayı hatırlamıyorum.
Güncel hayat devam derken,yürürken,nefes alıp verirken,şükretmeyi, yetinmeyi sabretmeyi istiyorum. Yetinmeye yetinemiyor,sabretmeye sabredemiyorum. Bir su damlasının dörtte birinin ne kadar kaypak olabileceğini pasta dilim grafikler gösteremiyor mesela. Bileklerim ince ancak cilve de, kaderde eğreti duruyor. Bir son dakika haberi ile bölünsün istiyorum her zerrem. Parçalarım dahi bulunamasın. Bu kadar yaşanacak ne vardı sahi.
Ertesi güne erteleyeceğim, yaşanmadık kaygılarımın üzerini de gazeteyle örtsünler. Cenazem yıkanmasın. Daha dün düş aldım.”

Twitter adresi: https://twitter.com/cometofathers

Blog adresi: http://cometofathers.blogspot.com/

Daha fazla yaz kafasına tükürdüğüm daha fazla…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu