Kitap-Kültür

Kan ve Gül-Alper Canıgüz

Merhaba arkadaşlar. Kitap konusundan devam ediyoruz. Alper Canıgüz’ü hepiniz bilirsiniz demeyi çok isterdim gerçekten. Bilmiyorsanız da bilin artık. Kitap konusuna gelelim isterseniz;

Alper Canıgüz hızlı yazanlardan. Okurken haldır haldır okumanız gerekiyor böyle dört nala. Hızlı giriş, fazlasıyla akıcı lakin tahmin edilebilir bir son. Bu sonuç bağlama olayı ile ilgili ayrı bi yazı yazmak lazım sanırım. Çünkü çok okuyan biri olarak -ki sanırım öyleyim- bu konuda çok sıkıntı çekiyorum. Mükemmel başlayan bir çok kitap saçma sapan bir son ile bitince elma şekeri elinden alınmış çocuğa dönüyorum.

Kitabın editörü de Murat Menteş imiş. Ondan izlere de rastlamak mümkün kitapta. Özellikle huzur evinde azrailli, ölümlü tiyatro oynatması falan güzel ayrıntıydı. Ayrıca üniversitedeki farklı görüşlerin sohbetleri çok eğlenceliydi.  Ayrıca kitabın ismi 1970’lerde meşhur olan şarkıdan.

Kitap biraz kısa gibi sanki. Daha uzun olsa da okusak dedirten cinsten ama işte son mevzusu da bi yandan eleştirdiğim tarafı. Ancak tabii ki okuyun derim. Bu ara çok kitap bitti hızlı bir kaç konu ile onlarla ilgili de görüşlerimi yazacağım yakın zamanda. Bu arada hayırlı ramazanlar, çok yemeyin.

Fiyatı: 12,00 Tl (%40 indirimli fiyatı kaçırmayın)

Sayfa: 216

Türü: Polisiye Roman

Puanım: 10 üzerinden 8.2

Sağlık dediğin Türkiye gibi bir şey, doğuya giden gemide batıya doğru koşmak.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu