Kitap-Kültür

Marriage Story Film İncelemesi

Merhaba, sizlere yakın zamanda çıkmış olan Marriage Story isimli filmi önererek başlayacağım.

Yönetmeni Noah Baumbach. Başrolda oynayan ikili ise Marvel filmlerinde heba olan Scarlett Johansson ile Star Wars serisinde Kylo Ren karakterini canlandıran Adam Driver. Öncelikle ikili hakkında kısa bir iki cümle etmek lazım sanırım. Scarlett bir çok filmde oynadı Lost in Translation filminde bir miktar ancak bu önerdiğim filmde bayağı iyi oynamış. Marvel filmlerindeki rollerini akla getirmemekte fayda var o derece başarısızdı. Adam Driver ile alakalı da son zamanlarda izlediğim en etkileyici oyunculuğu yapmış diyebilirim.

Film bir ilişki filmi temelde. Sanırım gene öveceğim ancak ilişkiler hakkında en gerçekçi ve etkileyici film diyebilirim. Beni oldukça şaşırttı da. Tamamen beklentisiz bir şekilde izlemeye başlamıştım, hakkında çok fazla bilgiye de sahip değildim ancak çok beğendim. Giriş ve sonuç gayet net bir şekilde birbirine bağlı ve filmin anlattığı hikaye çok gerçekçi. Aşk ve boşanma durumlarını gayet iyi anlatmış. Özellikle boşanma süreçleri, saygının azalması, çaresizlik gibi durumlar oyuncuların da etkileyici performansı ile zirveye çıkmış durumda. Sonu da ağlatacak kadar etkileyici. Ben genelde bir filmi bu kadar övmem ancak nedense bunları düşündürüyor bende. Beklentisiz başlamam mı sebep bilmiyorum ancak romantik-komedi tarzında çer çöp ile dolu sinema dünyasında bir ayrıcalık taşıdığı için olabilir.

Yakın zamanda çıkmış bir 2019 filmi. An itibari ile de Netflix den izleyebilirsiniz. Tavsiye ediyorum haliyle. Ben beklentisiz izlemiştim yazıyı okuyup filmi izleyecekseniz bir beklenti oluşmuş olabilir, zihninizi temizleyip önyargısız izleyin derim.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu