Haberin var mı ?

En İyi Sucuk Nasıl Yapılır?

Gündemle alakalı konuştuğumuz konulardan devam edelim istedim. Tabi gündem derken garipliklerle alakalı. Yoksa haber merkezlerinin yaptığı en temel haberlerle alakalı değil yazı. Neyse başlayalım yavaştan.

Bu nedir arkadaş ya? Konuyu okuyun siz de tabii ki ancak resimde gördüğünüz şey et. Evet yanlış duymadınız sucuk yapımı için kullanılan kaçak et. Sağlık sıhhat hak getire. Arkadaşlar lütfen bilmediğiniz, güvenmediğiniz yerlerden gıda almayın. Kanser hastalığı nasılda yaygınlaştı fark etmişsinizdir. Neredeyse her insanda görülür oldu. İnsan iki dünyasını da ağzı ile yıkıyor. Her bulduğunuzu yemeyin. 10 liraya sucuk olmaz, 20 liraya bal olmaz. Bu alınan şeyin zararlı olduğu zaten bellidir. Yukarıdaki haber de yakalanan kısmı yani kim bilir garip markalar adı altında ne ürünler var piyasada. Tekrar söylüyorum, bilmediğiniz markayı, bilmediğiniz lokantaları ve çok ucuz diye ürünleri kullanmayın. Sonra vermediğiniz paranın daha fazlasını kanser tedaviniz için kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Sene 2018. Milenyuma girişimizi dün gibi hatırlıyorum. 2000’li yıllara yani. Her bilgi elimizin altında deriz ya hani neredeyse bir yıla yakındır ülkemizden Wikipedia’ya erişim yasaklı. İçerisinde yanlış ve zararlı bir içerik var diye dünyanın en büyük ansiklopedisini yakıyoruz. İçerisinde gene yanlış ve zararlı içerik var diye youtube gibi bir siteyi yasakladığımız gibi. Arkadaş hangi içerik zararlı ise onun linkini yasaklayabilirsiniz. Zira teknoloji o kadar gelişti ki! Sebebi nedir umursamıyorum. Bir vatandaş olarak bir bilgiye erişmek istediğimde kullanmam gereken bu hizmeti kullanmak istiyorum sadece. Umurumuzda olmayışımız çıldırtıyor bi yandan. Facebook isimli gereksiz yeri 1 saat kapatsan ya da whatsapp uygulamasını 1 saat kapatsan ülke çalkalanır ancak 1 yıldır kapalı ve kimsenin umurunda değil. Ve Wikipedia kendi hesabından #WeMissTurkey diye mesaj paylaşıyor. Gerçekten utanılacak olay. Onlar bizi özlemiş de biz hiç özlemedik ne yazık ki wikicim. Çünkü bilgi ile işimiz yok daha önemli meselelerimiz var!

Bırakın gelsin, gel hele gel. Black Mirror ile alakalı bilginiz olduğunu varsayıyorum. Kendisi bir distopya. Teknoloji ile alakalı gelişmelerin ileride ne gibi şeylere yol açacağı ile alakalı. Her bölümü birbirinden bağımsız bir dizi ve yönetmenleri-senaristleri ayrı. İzlemek isterseniz bakarsınız. Güzel bir haber olmuş umalım ki güzel olsun.

Sporla alakalı da bu haber gözüme çarptı. Bundan 20 yıl evvel Londra’ya bir tren ile geldi. İçerisine umutlarını doldurduğu valizi yanında. Sen Fransızsın yapamazsın dediler, yaptı. Burası İngiltere sen ise Fransızsın dediler. Irkçılık yaptılar. Şampiyon olamazsın dediler, oldu. Seneye gidersin dediler, kaldı. Hem de hala kırılamamış şekilde namalup şampiyon yaptı. Kendisi şanlı arsenalimizin 20 yıldır hocası. Kah güldürdü kah üzdü. Ancak yolun sonu göründü gibi. Kalbimizde yeri ayrı olacak eleştirileri kabul etsek de. Takımı çocuk bahçesine çevirmenle, namalup tek şampiyon olmanla, elini montunun cebine sokamamanla anacağız seni. Güle güle büyük hoca. #WengerOut

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Wikipedia ülkemizin en hasret çekmediği bilgi yarasını ifade ediyor ama kime??? Kime, neye, ne zaman bunlar bile bilgiye ulaşmamıza yardım eden sorulardır. Ama sorularda bizi özleyeli yıllar oldu. Eğitim=Aile=İnsan Çok güzel bir yazı olmuş, yazılarınızın devamını bekliyoruz. Yazılarınızın bitmemesi dileğiyle ALLAH’a emanet olun, hoşçakalın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu