Haberin var mı ?

Denge Damacanası

Günaydın herkese. Bir gariplik örneği olarak sağlığımızla alakalı bi kaç şeyi paylaşmak istedim. Denge bilekliği, Sağlıklı damacana, İsviçreli bilim adamı ve vazgeçilmez sağlık dayanağımız 3 açılı diş fırçaları.. Kısa bi hayal turuna çıkmaya hazırmısınız falan demeyecem uykum var. hayalimde uyuyabilirim. neyse

Baştan başlayalım. Eskiden beri sağlığımızla alakalı bir durum olduğunda devreye hemen girecek kişiler, İsviçreli bilim adamları oluyor. sanırsın bu adamların işi gücü yok, hatta vatanı milleti de yok bizim ülkemiz için oturup; aaa bugün naapsak naaapsak,ne desek diye düşünüyorlar diye kıllanmıyo değilim. Buna biz millet olarak alışığız ama ahmet mehmet dedi desen inanmazlar. isviçreli bilim adamı mı hee tmm o zaman doğrudur der milletimiz.şöyle bi grup bilim adamı var diye aklımdan geçmiyo değil :

Nasıl yapsak da milletin aklını karıştırsak diye bekleşmedeler.

Sözüne güç katmak için neler yapmadık ki biz. Anadolu ajansının kurucusu açıklamıştı hatırlıyorum: “anadolu ajansı türkün sesini dünyaya duyuracaktır” gibisinden bi söz var girişinde K.Atatürk’e ait. adam çıktı o sözü ben uydurdum dedi. sebeb: çünkü ben altına adımı yazsam inanmazlar ama Atatürk, Hadis-i şerif, isviçreli bilim adamı falan yazdığında herkes “bu gerçekten söylenmiş mi?” demeden inanır.

resimdeki garipliği görebildiniz mi ?

En bariz örneklerden biri de “çay“… Her ay bi haber çıkar bi gazetede. çay kanser yapıyormuş, çay kansere iyi geliyormuş vs diye. bunlar örnek diye uydurulmuş sözler değil . aynen bu şekilde haberler çıktı. biri kanser yapıyomus derken diğeri iyi geliyomuş kansere diyo. Ve elbette Prof.dr bilmemne yazıyor altta da. bizde hangi haberi okursak ona göre amel ediyoruz.

Sonra 3açılı diş fırçaları geldi piyasaya. altında milletçe arkalarından yürüdüğümüz İsviçreli bilim adamları var tabii ki :)

Atlattık falan sandık da, bu arada tabii ki bi ton şey daha gelip geçti onları hiç yazmayım bayağı bi zaman sürer.

Şimdi de piyasaya gelen şey “denge bilekliği” . Ne çabuk oldu nasıl oldu bi ayda herkesin koluna girebildi hayret doğrusu. Ne kadar dengesiz varmış esprisini de yapmayacağım çünkü yine karşımızda trajıkomik bi olay var. Millet olarak aniden sahipleniyoruz böyle olayları. ve reklam sektorü hemen üzerine alıyor o sorumluluğu. şimdi haberler çıkmaya başladı hiç bi faydası yok diye. Biyolojik anlamda bi faydası olmasa da psikolojik anlamda kişi kendini rahat hissedebilir. Misal: nazar boncuğu gibi… faydası zararı olmadığı halde kendinizi iyi hissedebilirsiniz bu durumlarda.

Tabii çok satılan kullanılan bir ürün olduğu için hemen çamur atma durumu da olabilir bilemiyorum ama olay bize çok tanıdık. ondan yazıyorum bunları.

Son olarak yeni sorunumuz da damacana sularının faydalı-zararlı oluşu. plastik zararlı ve plastik içinde duran su da zararlıdır mantığı ile bi çok haber çıktı. Karşı bilim adamları durumu hemen yapıştırdılar lafı: çoook uzun bi süre dursa belki zararlı olur kısa vadade bi zararı yok diye…

Hal böyle her gün bi moda haberimiz var ve buna okadar takıntı derecesinde bağlanıyoruz ki etrafta saçma sapan bilgi çöplükleri birikiyor.

Garip durumlar bunlar. faydalı faydasız şeklinde sabah akşam tartışmak yerine susmalı mıyız ? ya da gerçekten bilim adamı olan insanlar bilim dedikleri olguyu kendi hesaplarına kullanmaya devam mı etsinler bilemiyorum…

iyi salılar…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu