Tr'den Manzaralar

Yine Yesillendik

Türkiye’den manzaralara devam edelim. Edeceğiz aklımda hep yazmak da o kadar fazla gündem var ki. Sabah kalkıyoruz bi gündem gece yatarken bi başka gündem. O yüzden yazmaya başlayıp çok defa kapattım sayfayı kusura kalmayın.

Neyse yazma ile alakalı bi not daha düşeyim hazır lafı gelmişken. Serüvenlerde de bi sürü yazı birikti. Best of a da bi yazı yazacağım aklımda. Aynı zamanda size açık saçık çok ciddili hikayemden en bulunmaz yeri anlatacağım seri halinde :)

Hepsi aklımın bi köşesinde ama kusura kalmayın konsantre olup da yazamıyorum.

Neyse gündeme dönelim. Eskiden kalma bi şike davası vardı onunla alakalı 2 yazı yazdım devamı nerde diyen oldu. Devamı sonuçlar açıklandığında muhtemelen.

Suriye mes’elesi var. mesele değil bak mes’ele. Başbakanın dediği gibi aynen. O konu ile alakalı da bişey demiyorum. Sadece şunu diyebilirim ki uluslar arası bulduğun her mikrofonda asıp kesme ile olmuyormuş demekki. Bunu öğrenmişizdir umarım.

En ilginçlerine gelelim:)

Kürtaj Hak mı? Günah mı?

Ya halk arasında sabahtan akşama tartış da devlet eli ile işin içine girilir mi birader. Ya bi de o kadar zekiyiz ki birden hooop kürtaj cinayet deyip gündemi oluşturduk. Tam da memur zammı falan ayağına millet ayağa kalkacakken :) tam atağa kalktı millet zam düşük diye bi baktı ki kürtaj meselesi. Haydaa deyip geri oturdu ve bitti zam tartışmaları.

Daha sonra bi rakam öğrendim ki 300 000 vakaa oluyormuş bi yılda. Höst denecek kadar fazla. He iş bu kadar vahimse el atmak gerekli midir ? gerekebilir evet şimdi biraz daha hoşgörü ile bakarım. Ama bunları bi kenara bırakıp dövercesine açıklamaları kabullenmek elbetteki mümkün değil.

He bi de bu olaydan sonra bakanlığı basan ablalarımız var ki onların durum hepten fecaat. Ellerinde sopa polise vuruyo kadın, kürtaj yasaklanacak diye :)

Kusura bakma ablacım da senin o kafaya öyle devlet…

Müjde ! Kızınız Hamile

Bi de bu olay çıktı. Hazır devlet olarak her işe burnumuzu sokuyoruz madem bu sürprizi de biz verelim demiş olacak sağlık bakanlığı :)

Olayı bilmeyenler için özetleyim: Kız hamile olduğunu doktorda öğrendiğinde, o kızdan önce babasına mesaj gidecek “kızınız hamile tebrikler diye” :)

Ya iyi güzel de olmaz ki bu. Hem sürpriz verilecekse bırak hanım kızımız versin sürprizini.

Hem de bizde tüm hamileler nikahlı değil ki :) En azından üstte yazdım 300 000 kızımız var aldırmak isteyen :) bunların babaları bilmiyorsa durumu ondan aldırıyorlarsa. Ve sen de mesaj atarsan adam :) kalbine inmez mi, cinayet çıkmaz mı?

“tebrikler beyefendi kızınız hamile, lütfen öldürmeyin ama” mı diyeceksin mesajda

Kaldı ki sanane ya hamile ise hamile Üstüme İyilik Sağlık Bakanlığı…..

Bu konu tam esprilik ama bi kaç tane yapalım demi

  • “kızınızın bıyıkları var” Çevre ve Orman bakanlığı
  • “Evet, kızınız var.” – Nüfus Müdürlüğü
  • “Kızınız mervelere değil, furkanlara doğru yol almış gidiyor bilginize”. -Ulaştırma Bakanlığı.
  • “Kızınız zombi çıktı, gelin alın korkuyoruz.” Mezarlıklar Müdürlüğü
  • “kızınız kötü yola düştü” Karayolları Müdürlüğü
  • “Kızınız bir öküzü seviyor”. -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
  • “Kızınız kimseden elektrik alamıyor”. – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Üstüme İyilik Sağlık Bakanlığı…..

Metroya Düştüm Ölmedim Anne

Adam ankarada metro yapımı olan yerin üzerinden yürüyormuş. Yer yarılmış.Düşmüş. Ölmüüüüş.

Fıkra gibi demi. Geçen gün yaşandı bu olay ankarada. Allah rahmet eylesin de bakanlık olur böyle şeyler diye açıklama yapmış.

Yaw bizim bakanlıklar da tam alem arkadaş. O nası açıklama ya. Olur böyle ne demek yaa. Amerikada olsa yeminle trilyonları ödersin tazminat olarak ailesine adam öldü ya .

Biri çıkar beni seviyosan takla at der 50 yaşındaki adama

Biri çıkar olur öyle vakaalar der.

Allah sonumuzu hayr etsin ne diyim.

He bi de yolda falan yürürken hoplayıp zıplamayın yerin dibine girersiniz haberiniz olmaz.

Burası Türkiye…

Canını yiyim senin canını…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu