Tr'den Manzaralar

Başka Ülkede Yaşamakta Zorlananlar

Hayırlı okumalar. Bundan sonra daha çok yazı paylaşacağım fırsat olursa. Umarım güzel olur ne deyim bilemedim. Eskiden gündemle alakalı yazılar yazardım o konuyu biraz ihmal etmiştim o yolda da yürüyelim biraz malum gündem kalabalık.

Standart bir isveçli norveçli falan değiliz. Ana haber bültenlerine haber arayan değil haberlerden haber eleyen ülkelerden biriyiz. Bi faydasını da görmüş değiliz. Bazen yere batsın bu jeopolitik konumumuz falan diyesi geliyo insanın.

Neyse başlayalım yavaştan.

Nereye Bakıyor Bu Adamlar

Avrupa Birliği bakanı Avrupa Birliğine gider yapıyor. Çok ilginç değil mi sizce de. Ülkende bu isimle bakanlık kurulmuş ya. Nasıl yegane seçenek değil? Peki madem avrupa birliği önemsiz bu vesile ile o işin bakanlığı da ıskartaya çıkmaz mı? Ya da mesela sağlık bakanı yarın çıkıp lanet olsun bu sağlığa alternatif tıp konusuna yönelin bırakın hastaneleri falan dese nasıl olur? Mesela milli eğitim bakanı çıkıp da okullar tek çare değil kendiniz evde bişeyler öğreniverin falan dese?

Mantıksız işler örnekleri ile birlikte. Ama bakan olduktan sonra ilk açıklama bakanlığın amacına giydirince daha bi absürt duruyo. Neyse…

Çay Hayattır

Türkiye, yılda kişi başı bin 240 bardak çay tüketimi ile dünyada en çok çay tüketilen ülke oldu. Haber bu. Ee ne olacaktı ya. İçiyorsak sebebi var ya : )

İçmeyen ülkeleri haber yapmak lazım. Mesela neden içmiyorlar falan, bilmiyorlar mı yararlarını! Bi de bu konu ile ilgili şeker atma durumu var ki girsek çıkamayız. Çaya şeker atılmaz deyip devam edelim.

Bir Turizm Firmasından Daha Fazlası

Arkadaş otobüs kaza yapar %90 bu firma, bi olay çıkar bu, şoför sarhoş çıkar bu.

Her olaydan yırtma özelliği mevcut. Ne olursa olsun bişey olmuyor bunlara. Muavin uyuyan kızın üstüne yapıyo bu olayı. Sonra uzun süre polis jandarma neyse gelene kadar kız o şekilde yüzünde bu olay varken bekliyo. Kız üniversiteli. Şimdi kızı olan napsın? Üniversiteyi kazandı şehir dışında nasıl göndersin? Otobüse tek başına nasıl bindirsin? Bir değil iki değil.

Otobüsün var ehliyetin de varsa tamam. Üzerine firmanın etiketini yapıştırıp çıkabiliyorsun yola. Tek bu firmada var bu özellik. Sarhoşsun önemli değil, muavinin sapık bir ruh hastası sıkıntı yok. Firmada her zaman kendinize yer bulabiliyorsunuz.

Ne diyeceğimi bilmiyorum.

Tavaf Eden Robot

Bir ayağımız batıda bir ayağımız doğuda. Ne kadar gelişme kaydetsek de kültürümüzden kopamıyoruz. Bu haber de biraz komik biraz garip. Robota ihram giydirmişler kabeyi tavaf ediyo :)

Allah kabul etsin ne diyelim.

Yazının sonuna geldik. Eğer derseniz ki ben bu yazıyı beğendim böyle yazılar görmeyi isterim sağda solda paylaşırsınız linkini. Ama muhafazakar bir okuyucu kitlesine sahibim. Beni muhafaza eden bir kitle. Allah rızası için başkaları da duysun diyeni görmekte zorluk çekiyoruz. İnşallah bu talihi değiştiririz ben de hem mutlu olur hem de motive olurum. Daha çok yazı yazarım.

Hayırlı gündemler.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu