Boş Konuşma

Yeni Yıl Yine Kandırmaca

Merhaba sevgili insanlar. İyisinizdir umarım. Malum yeni bir yıla başladık. Okulun yeni bir dönem gibi aynı. Şunları şunları yapacağım diye kendimizi kandırmaya devam edeceğiz bu yılda da. Değişen bir şey olmayacak emin olabilirsiniz. İçinizdeki umutları kırmak değil bu, bi nevi realite.

Okulun her dönemi de öyle olur ya hani, hatırlarsınız, bu dönem şöyle olacak böyle olacak… 2 ay geçer üzerinden bağlarsınız yine mantara.

Bu sefer de öyle olacak. Çünkü adımlarınızı(mızı) sağlam atmıyoruz. Sürekli bi nevi gazla kendimizi sakinleştiriyoruz. Bi süre sonra tekrar aynı sorunlara düşüyoruz.

Ben kişisel gelişim hikayelerini sevmem. Motivasyon falan eyvallah da, hedef yok-gaye yok, motivasyon dediğiniz şey kısa süreli gazdan ibaret olur.

Alırsın eline kağıdı kalemi, yapamadıklarını yazarsın ilk başta, sonra yapman gerekenleri yazarsın, sonra da yapacaklarını.

Daha sonra ne sürede yapacağını yazarsın. Örn: Yabancı dil öğreneceğim… Eeeee ne zaman öğreneceksin, ne sürede yani. Bunu bilmezsen iki kurs gezer sonra yoruldum diye sıtarbaksa oturur akşama kadar kahve içersin.

Çünkü planlamadın aslında olayı. Plan yapmak çok ayrı bir zanaattir. Sürekli hevesler peşinde koşup da bi halt yapamayan bir tipseniz eğer bi uzmandan yardım alabilirsiniz.

Yabancı dil öğreneceksen bi başlangıcı bitişi olur. Diğer hedefleri de aynı şekilde planlarsın. Açık açık ortaya koymak lazım yani bu dalgaları.

Yoksa başta da dediğim gibi sürekli aha şöyle olacak böyle olacak diyip hiç bi nane yiyemeyen biri olur çıkarsınız. Sonra da geçirdiğiniz her zamana lanet eder daha da kötü olursunuz. İşte kişisel gelişim olayının en sorunlu tarafı budur. Sen başarırsın edersin der, sen de gaza gelirsin, sonra yapamaz ve dünyanın kaç bucak olduğunu görürsün, daha sonra da ilk noktadan çok geride olduğunu farkedersin. Daha da morelin bozulur iyice işin içinden çıkılmaz bir halde kalırsın. Farkında bile olmaz bu durum.

Yilbasi-resmi-kedi-800x600Yeni yılınız mubarek olsun bu arada.

Bu dediğim gibi biriyseniz sakin olun. Yeni yıl size mutluluk, huzur sağlık falan getirmeyecek emin olabilirsiniz.

Mutluluk-huzur-sağlık-para vs. ne istiyorsanız, o oturduğunuz yerden kıçınızı kaldırıp almak zorundasınız.

Şu şey hikayesi gibi su istemiş ya hani baba çocuklarından. Bak biliyosan anlatmayım

Sonra büyük oğlu demişki şu getirsin, öteki demiş yogunum diğeri demiş dersim var, en son küçük demiş ki baba bunlardan sana fayda yok. Öyle deyince demişki baba: diğer çocukları yapamamışız da bu ufaklık iyi olmuş sanırım, Küçük devam etmiş bunlardan sana fayda yok kalk kendi suyunu kendin al.

Hesap o hesap. yeni yol size bişey getirmez, almayı biliyorsanız, alırsınız. Bilmiyorsanız, bi sonra ki yıl beklersiniz, sonra bi yıl daha bir yıl daha…..

Umudunuzu kırmadım emin olabilirsiniz sizi daha kötüsünden korudum.

Sizi seviyorum biliyonuz demi :P

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu