Boş Konuşma

Vay Vay Dünya Vay

Önemli kelime bu. İçinde kitaplarca eser bırakan. Yitirmişlik, hasret, sevgi barındıran içinde. Uzun uzun konuşmayım, anlatmayım derseniz yerine kullanacağınız bir kelime bu. Kelimeye vefa ekleyen de Neşet Usta. Çocukluk yaşta evcilik oynarken oyun arkadaşına aşık olur. Babası zamanın değerli ustalarından olduğundan, farklı yerlere göç etmişlerdir türkü söylemeye. Yıllar sonra da küçükken oyunda aşık olduğu kişinin öldüğü haberini alır Neşet Usta. Ve ona elinden gelen en değerli hediyeyi verir = türkü yazar.

Sevdiğini mutlu etmek için en değerli şey verilir ya, garibin bi sazı bir de sözü var verecek. İçinde bin tane duyguyu barındıran bu türküyü yazar çocukluk aşkına. Vay vay dünya der sıkıla sıkıla. Ömür geçiyor, hayat nihayete eriyor. Uçurumun kenarına doğru yürüyoruz ölmek için, her sene bir adım daha atıyoruz sonsuz boşluğa. Allah’a kavuşmak için. Asıl sevgiliye kavuşmak için yürüyoruz düğün gününe.

Çektiğimiz bin acı ve kederi de sırtımıza yüklenmiş şekilde.

Bir dörtlüğünü de buraya yazıp sizlerle paylaşayım diyorum. Allah gönlünüze göre versin dualarımla..

İnsanoğlu hiç mi idi
Öksüzü sevmek güç mü idi
Biz de murada erseydik
Garip olmak suç mu idi
Vay vay dunya vay

https://youtu.be/ld26hPUoKFY

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu