Kitap-Kültür

Puslu Kıtalar Atlası-İhsan Oktay Anar

Hayırlı günler. Yeni bir kitap önerisi ile alakalı bu yazıyı yazmayı düşündüm. Tavsiye edeceğim kitaplar birikti bir yerden başlamak gerekiyordu. Başlamış olalım.

İhsan Oktay Anar, bu kitabı ile yazın tarihimize ismini kalın harflerle yazdırmış diyebilirim. En azından benim açımdan çok etkileyici bir kitap. Özgün üslubu ve betimlemeleri ile sizi alıp eskilere götürecektir. Kitap eski tarihte yaşanan olayları anlatsa da tarihi bir roman diyemeyiz. Ancak Anar’ın tarih konusunda geniş çaplı bilgi birikimine sahip olduğu söylenebilir.

Anar bu kitapla Erdal Öz edebiyat ödülünün de sahibi oldu 2009 yılında.

Masalsı bir anlatıma sahip, geçen yıl sanırım çizgi romanı da yapıldı.

Fiyatı: 15,20 TL 

Sayfa: 238

Türü: Roman

Puanım: 10 üzerinden 8.7

Ey kör! Aç gözünü de düşlerden uyan. Simurg’u göremesen de bari küçük bir serçeyi gör. Kaf dağına varmasan bile hiç olmazsa evinden çıkıp kırlara açıl; böcekleri , kuşları, çiçekleri, ve tepeleri seyret. Bırak dünyanın haritasını yapmayı! Daha hayattayken bir taşı bir taşın üstüne koy. Gülleri ve bülbülleri göremeyip gün boyu evinde oturan adam dünyanın kendisini hiç görebilir mi?

puslu-kitalar-atlasi-cizgi

Kitap okumayı seven biriyseniz ya da sevmiyorum ama güzel bi kitap olsa okusam belki severim diyorsanız mutlaka tavsiye ediyorum. Okuyun, okutun.

Saygı sevgi

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu