Boş Konuşma

Pazar Günü Amerikan Rüyası

Şuan Samanpan’ın 5 ila 8 yaşlarında bulunmaktasınız. İlginç bir zevkim vardı o yıllar. Şuan da aynı zevki yaşarken dedim hemen yazayım siz sabırsızlıkla bekliyorsunuz çünkü ne zaman yazı yazacağım diye sizi bekletmeyim dedim…

İşin aslı öyle değil tabi beklediğiniz falan da yok. bi iki kişi belki açıp bakıyordur bu manyak bişey yazmış mı diye. Neyse ufaktım ben ve ilginç bir zevkim vardı ondan bahsediyordum.

Pazar sabah olurdu ve ben uyanırdım. o zamanlar eski zamanlar. garip zamanlar. buralar da hep dutluktu falan o kadar eski. garip bi boya kokusu ile uyanırdım her pazar. babam saçlarını boyardı dandik bi diş macunu ile. simsiyah olmuş uçları falan. neyse kalkıp kahvaltı yapardık.

Pazar gününün bi hususiyeti vardı. Değişik bi gündü. şimdiki gibi pazartesi sendromu yaşanan zamanın su gibi akıp geçtiği en iğrenç gün olma vasfını taşıyan bir gün değildi.

Mesela Maç izlerdik pazar günü. o zaman şifreli kanal falan yoktu tabi. Trt de maçlar verilirdi. mahalle kavramı da vardı. misafirler gelirdi çaylar demlenirdi. oturup maç izlerdik hep birlikte. Garip bi duyguydu yani.

Ama bi gariplik daha vardı başlıktan da anlaşılacağı üzere. Amerikan rüyası.

Her pazar saat 10:00 da trt de kovboy filmi çıkardı. daha o yaşlarda acaip bi tutku ile onu beklerdim. Ozaman muhteşem yüzyıl yok tabi. hürrem yok sonra behlül yok tecavüz yok saçma saçma diziler yok.

Bi o vardı sabah. kahvaltıdan sonra hemen koşarak yan evdeki dayımlara koşardım. bu yan eve geçerken arada bahçe vardı ve o bahçede alçak bi horozumuz vardı. ben bi koşardım koşana kadar ayaklarımı kanatırdı hep. En korktuğum şeylerden biriydi. İstanbulun göbeğinde tavuk horoz beslermişiz :D neyse horoz konusu çok ayrı bi konu.

Koşup dayımlara giderdim. orda bi çay daha demlenir dayım çuvalla kabak çekirdeği getirirdi. Böyle cacık kaselerine koyardım. biri dolu biri boş kase :) oturup pür dikkat amerikan filmi izlerdim. ne anlıyorsam sanki. clint eastwood diye bi adam vardı. öyle filmler vardı garip. hala hatırlarım ne kadar zevk aldığımı.

Şimdi bi tane daha buldum siyah beyaz bi kovboy filmi onu izliyorum .aslında o zamanki gibi izlemiyorum zevk alıyorum sadece. aynı yazı yazmaktan aldığım gibi.

saygısevgihürmet…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu