Paranormal olaylara inanır mısınız gibisinden bir soruya cevap vermem istendi değerli arkadaşım tarafından. Sitesinde karaktersiz bir şekilde “özellikle görüşünü merak ettiğim bir blogger yok” dese de özelden link atıp cevap vermemi istedi. Reddederse gizli yazışmalarımızı da açıklarım. Neyse başlayalım bakalım noooluyo

Paranormal normal dışı demek. Yani kelime anlamı olarak aslında gerçekleşmemesi gerekiyor. Normal norm kelimesinden gelir o da kural şeklinde açıklanabilir. İsmi çok önemli değil ancak ben bir kelime duyduğumda ilk işim o kelimenin kökenine inmek oluyor nedense. Takıntı halini almış olabilir ancak bilmediğim olayları anlamakta ciddi yardımı dokunmuyor değil.

Paranormal derken aslında terim anlamını değil cin var mı? karabasan bastı ne olacak? gibi konuları düşünerek yazmış değerli karaktersiz kardeşimiz. Ben de onun düşündüğü tarzda cevap vermeye başlayayım.

İnancım gereği elbette cinlere inanırım. Yüzlerce yıllık sürede milyon tane deneyimi gerçekleşen bir varlık en nihayetinde. Karabasan konusu aslında tam bilinen gibi değil. Kısaca söylemek gerekirse uykunun evreleri ile alakalı bir durum öyle paranormal bir durum değil, öyle hissedilse de. Konumuz olmadığından bir göz kırpıp geçiyorum onu.

Cin konusuna gelirsek yukarıda dediğim gibi elbette inanıyorum. Onlarında insanlar gibi varlıklar olduğunu düşünüyorum. Cisim, yaşayış, boyut farkları olsa da. Ayrıca ismi geçti mi korkulacak, üç harfliler de yoksa gelir denecek, cin çarpar deyimini gerçekleştirebilecek varlıklar olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki insanlardan iyiler var kötüler var onlarda da aynı durum geçerli. Nasıl ki insanlar bana zarar verebilir belki o derecede onlar da verebilir bilemiyorum. Ayakları ters derler de onu da bilmiyorum. Konu ile alakalı yaşadığım bir örneği yazayım en iyisi ama korkmayın.

Bir gece saat 2-3 civarı kitap okuyordum sanırım. Gaz lambası almıştım nostaljik bir alet, geceleri açıp titrek ışığı eşliğinde kitap okumak zevkli olduğu için. Bir süre sonra kalkıp mutfağa gitmem gerekti. Neyse odadan çıktım. Sonra aklıma daha önce okuduğum bir hadis gelmişti. Hadiste gece uyurken ateşi söndürün diye uyarılıyorduk. Sebebi de işte bazı varlıkların ateşi düşürüp evinizi yakabileceği vardı sanırım. Neyse bu aklıma geldi bir anda niyeyse. Tam mutfağa girdim içeriden paaaaaat. Gaz lambasının camı patladı o aklımdan geçerken. İnceden bir korku kapladı vücudumu o an. Bu da böyle bir anı işte konu ile alakadar. Aslında bu konu ile alakalı inanamayacağınız efsane bir olay yaşadım ancak kimseye anlatmayacağım dediğim için yazmayacağım. Bana biri anlattığında inanmamıştım çünkü. Yüzlerce kilometre gidip deneyimledikten sonra akşama kadar kendime gelememiştim. Neyse merak edin diye demiyorum ama inanılmazdı gerçekten.

Paranormal deyince akla metafizik ya da parapsikoloji gibi konular da geliyor. Tüm bu konularla alakalı düşüncem ile konuyu neticelendireyim. Pek uğraşmamak lazım bu işlerle. Bu konuları meslek haline getirmiş kişiler var. Medyumlar, muskacılar, büyücüler falan. Girmemek lazım. Başımıza iş almayalım derim. Bundan sonra mim konularını ona göre seçelim. Eğlenceli, çiçek, böcek mimleri bekliyorum. Son olarak da öyle kimsenin görüşünü merak etmiyorum diye artistlik yapıp da gizliden gizliden yaz diyen arkadaşa da selamlar. Güzel konular seç başımıza iş açma. Hadi selametle