Boş Konuşma

Paranın Alamadığı Şeyler?

Garip zamanlardan geçiyoruz her zaman söylerim bunu. Zaman hep garip çünkü. Normalleşme falan dedikleri şey insanın doğasına ters. Biz normal canlılar değiliz kabul edelim şunu artık. İkide bir de normalleşme şu bu falan diye kendimizi heba edip düşüncelerimizi boş şeylere yönlendirmeyelim. Zira düşüncelerimiz çok önemli, dünyayı kurtaracağız en nihayetinde.

Konuya gelsek mi gelmesek mi bilmiyorum, hiç de istemiyorum aslında. Dünya malına tamah kerih bişey. Ben mal makam mansıp vb. konularda hep dünyanın sonunun olduğunu düşünüyorum. Deprem olacak şu bu. “Yedirmeyecekler” derler ya hani, bu dünyayı bize yedirmeyecekler. Kötü bişey yani pis, kaka bişey bu dünya malı denen meret. Ya sen hiç istemiyor musun sanki diyebilirsiniz, elbette istiyor insan, ama bu realiteyi değiştirmiyor. Niye pis diyorum onu açayım biraz. İnsanların o mal için ne hallere düştüğünü gördüğümden pis diyorum. İğrenç bişey hatta, çok kötü.

Kırmızı ışıkta elinde kalemlerle millete dil dökmeye çalışan 15 yaşındaki kız için pis bişey dünya malı.

Soğuk kaldırıma oturup da önündeki kağıt mendilleri satmaya çalışan çocuk için de pis.

Bilmem kaç trilyonluk ihaleyi almak için olmadık düzenbazlıkları yapan iş adamı için de pis.

Program başına milyonlar almak için şaklabanlık yapan televizyon şebekleri için de pis.

1000 lira asgari ücret için bir ay boyunca çırpınan baba için de. Haram yedirmeyim çocuklarıma diye türlü mesleklerde ömrünü heba eden için de. Pis bişey işte be. Anlayın artık siz de.

Bırakın şu pis şeyin peşinden koşmayı, savaşmayı bırakın. Toprak parsellemeyi, yer altı kaynaklarını bi rahat bırakın. Maddeye atfettiğiniz o değer yerin dibine batsın. Bir tutam kağıda nice ömürlere vermediğiniz değeri vermekten vazgeçin. Elmasla kömürü ayırmayın artık. Sevmeyin şu dünyayı hiç yoktan be. İnsanı sevin, duyguyu sevin, bir vasfı sevin. Değer mi değer işte ona.

Farklı farklı örneklerle binbir tarafa çekecektim konuyu ama hiç gerek yok.

Dünya malı pis bişey.

O kadar.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu