Boş Konuşma

Nasıl Yaşamışsa İnsan

Aynı öyle ölür…

Hastayız ve hastayız ki tedavimiz ağır. Pişman olduk bütün kararlarımızdan. Vaz da geçtik gün gelince yararımızdan, bakarsın meyveler de biter bir gün darağacımızda. Gel gelelim kayıp belgelerim siyah perdelerim. Camları pis, manzarası nefis penceremin. Biraz sendeledim, en az sekiz tekme yedim. Yeni bişey değil ben oldum olası derbederim, burası yerim. Yalnız artık mesafeler tamam. Sıkıntım artık zaman. Yıkıntılardan kalan hikayeler getirdim.

Çok sıkıldım, çok sıkıldım.

Burada günler 6 saat, ama geceler çok uzun. Kendi kendime oturup adını heceler dururum. Sonra uyku vaktim gelir, sanki yarın öncekinden farklı olcak gibi. Saçma sapan bir umutla uyurum.

Bitkisel hayatta olmak vardı. Teknik olarak sağ olup da, hiç bir ihtiyacın olmadan, yaşayıp gitmek. Yaşım kaç tam emin değilim 35 falandı belki ama, böyle giderse erkenden savaşım bitecek.

Kör ve sağır olmak vardı, biyolojikman sağ olup da hiçbir şey görmeden, duymadan, yaşayıp gitmek. Yaşım kaç tam emin değilim 35 falandı belki ama böyle giderse erkenden savaşım bitecek.

Dünya denen karanlık tünelden ellerim ceplerimde, ceplerimde kelimelerle, hızlı fakat umursamaz şekilde yürüdüm durmadan. Ufacık bir ışık peşinden. Husumet ve gürültü çocukluk resimlerim. Dünya soğuk ama kasketimse şiirden bir şayak. Deli gibi gidiyorum peşinden. Heyûla, bir ağ gibi ördü rüyalarımı.

Kırık dökük kelimelere tutunuyorum sensiz kaldığımda. Hayatta kalan son umudum ya da hayatla kalan.

Hiç gelmeyecek gibi tünelin sonu. Yürüyorum en azından. Hızlı fakat umursamaz şekilde. Bir gün nasıl bildiğinizi sorarlarsa, yürüyordu deyin. Belki varmışımdır ufacık ışığa.

Yürüyordu…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Samanpan,yasiyosan arada suralara bir centik dahi olsa at da bilelim yasadigini isimize gucumuze bakalim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu