Boş Konuşma

Kişiliksizseniz Kişiliksizsiniz

Kişilik nedir ? tamamen genetik haritası kopyası mı ? Yoksa davranışla kazanılan bir bütün mü ? İnsanlar doğasında iyi midir? Bilişsel yaklaşım nedir? Ayırıcı yaklaşım nedir? freud ne demiştir ? neo freud lar ne demiştir ? ben ne diyorum…

Tmm kabul edelim herkesin bir kişiliği olsun. kişiliksiz dediklerimiz olumsuz kişiliğe sahip olsun. Sahiden böyle midir ? iyi neye göre iyidir. kötü neye göre kötüdür. bu ayrımı kim yapıyor. kim deli kim akıllı. delilik akıllıların koyduğu bir yakıstırma değil mi. ya bütün akıllılar deliyse. ya da kişilik konusunda aslında insan sayısı kadar kişilik yoksa. . . belirli özelliklerde ya toplanabiliyorsak… kim karar verecek buna. ben mi ? yok artık… herkes konusmus ancak. sonuç yok. o demiş deve öteki demiş kuş… deve kuşu diyen de var da o mu doğru olacak… sevmiyorum bu konuları. insanları sevmemeyle alakalı mı acaba. midem bulanıyo bazen. düşündükçe sinirleniyorum. banane diyesim geliyor çoğu zaman. insan doğasını en iyi kim bilir? kim bilebilir ki. insan doğasında iyi diyorlar. tmm güzel. iyi olsun. seçme şansı olduğunda iyiyi seçer diyorlar ona da tamam. kimin kafasına silah dayatarak kötülük yaptırıyolar ki. zorla dilendirilenler, zorla hırsızlık yapanlar, zorla ? zorlaa? ee başka.

kim ki . toplumun her yerinde vicdan can çekişirken hala seçme şansı olsa diyoruz. yok mu seçme şansımız. ölme şansımız da mı yok … doğru nerde ? gerçek nerde ?

bırakmalı mıyız bu konuları akışına. peki bırakalım bakalım.

al benden de kuram size: kişiliksizseniz kişiliksizsiniz.

ne dedim çözün hadi bakalım….

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu