Tr'den Manzaralar

Eskidik Demekki

Türkiye’den manzaralar olayına devam ediyoruz ama tüm insanlığı ilgilendiren bir haber var. Haberi vereceğim birazdan sizde duymuşsunuzdur gerçi. Çin de farklı iskelet yapısında bir insan kalıntısı bulunmuş. Bu ne demek oluyor bilin bakalım. “Bu hadi hurra evrim teorisini desteklemeye” demek oluyor, ki zaten başlamışlardı da koşmaya.

Haber Şöyle:

Çin’in güneybatısındaki iki mağarada bulunan Taş Çağı’ndan kalma fosilleşmiş insan kalıntıları, insanın tarım yapmaya başladığı döneme kadar yaşamış yeni bir insan türüne işaret ediyor.

Araştırmayı yürüten Darren Curnoe, “Bu insanlar evrimde yeni bir çizgi ya da Afrika’dan erken dönemde gelip Doğu Asyalıların gen havuzuna katkıda bulunmayı başaramamış bir modern insan nüfusu olabilir” dedi.

Avustralya Yeni Güney Galler Üniversitesi profesörü Curnoe, Guardian’a yaptığı açıklamada, “Bu iki seçeneğin ağırlığı eşit gibi ancak bence Kızıl Geyik Mağarası insanlarının evrimde yeni bir çizgi olma ihtimali biraz daha güçlü gibi. Çünkü birincisi kafatasları anatomik olarak benzersiz. Bugün yaşayan ya da 150 bin yıl önce Afrika’da yaşamış bütün modern insanlardan çok farklı görünüyorlar” dedi.

“İkincisi, bu türün 11 bin yıl öncesine kadar varlığını sürdürmüş olması, doğu ve güneyde yaşayan modern insanlardan kopuk olduklarını gösteriyor” diyen Curnoe, Kızıl Geyik Mağarası insanlarının muhtemelen diğer gruplarla üreme ilişkilerine girmediğini belirtti.

Olay böyle bişey. haber sitesinde habere tıkladım. ilk yoruma indim hiç okumadan. en üstteki yorum :”biz diyorduk evrim teorisi var inanmıyordunuz, şimdi ne oldu” şeklindeki yorumdu : )

Tabi dedim ya bi kesim hazır kıt’a evrim teorisine doğru koşmak için beklediğinden sonuç çok da şaşırtmadı beni.

Meşhur güldüremeyen fıkra gibi bişey. -var dedim inanmadınız noldi?

Eskidik Demekki

Baksanıza şeklimiz bile değişmiş.

Herşeyden geçtim madem insan (evrim teorisi tam anlamı ile öyle olmasa da) maymunda geldi, şimdiki maymunlar neden evrilmiyorlar?

Geçelim

Sivas davasında zaman aşımı olayını biliyorsunuzdur. acı durumlardan birisiydi. çok geçmedi benzin 5 lira mazot 4 lira olmuş. Yapanlar sanırım şöyle düşünmüş olacak:

“Ohh, artık otel motel yakamazlar zaten, iyi oldu zam yaptığımız” …

Bu da acı ama gerçek ne yazıkki.

Sonra Suriye’de Esad’ın zulmünden kaçan vatandaşlar hataya sığınmış.

-“Aman deyim orda otelde falan kalmayın. zira biz birinden kaçıp otele sığınanları yakıyoruz da”

Neyse fazla uzatmayım ben en iyisi. olaylar bu şekilde şimdilik.

Ayrıca bu haberler anlatırken hep “biliyorsunuzdur” diyorum ama inş yanlış düşünmüyorumdur. Hüsn-ü zannım o yönde. bilmiyorsanız da bilin bi zahmet.

Görüşürüz…

 

Kaynakça: Üstteki insan haberi hürriyet.com.tr den

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu