Boş Konuşma

Ekmek Parası İçin Yapılacak Son Şey Nedir?

Ölmektir sanırım. Son cümleyi başta yazmam garip olsa da öyledir gerçek. Bu konu ile alakalı hatırıma gelen birkaç şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok üzücü acı da olsa yazmakta fayda var. Zira ekmek parası için bişey yapma gayreti içinde bulunmayıp, yan gelip yatanların zihninde farkındalıklar oluşturmamız lazım. He burda yazarak ne değiştirebiliyorum bilmiyorum ama yazmakta fayda var.

11 Can Gitti

Geçen günkü olayı duymuşsunuzdur. Lafın gelişi duymuşsunuzdur diyorum, medya da kimsenin umurunda değil o da ayrı bi gariplik. 11 kişinin yanarak ölmesi bi cem yılmazın düğünü kadar önemli olmadığından dolayı çok umurunda olmadı kimsenin.

Milyarları yaptıran AVM sahipleri bu soğukta onu yapmaya çabalayan, akşama kadar kumun çakılın içinden ekmeğini  çıkartan insanlara bir kalacak yeri bile çok görmüştü. Ve çadırları yanan 11 kişi bu şekilde yanarak öldü.

En çok beni üzen şeylerin başında bir kadının çaresiz kalıp ağlaması ve ekmeği için çırpınan insanın çaresizliği.

Bu ekmeği için uğraşan insan mutlu da edebiliyor kendi mutlu ise tabi. ama diğer türlü bir durumsa çok üzülüyorum.

Dün gece maç yapalım dedik. yıllar sonra belki. kar da yağdı. her yerim kitlendi çok ağrıyor. sabah da işe giderken içimden yakınıyordum, yürüyemiyordum falan. derken bi kaç adım sonra her sabah soğuk betonun üzerine bir minder koyup oturan ve bişeyler satmaya çalışan teyzeyi gördüm. Hava çok soğuktu ve yanında da 5 yaşlarında kızı ile birlikte betona oturup bişeyler satmaya çalışıyor.

Evine bir ekmek götürmek için insanların gözlerinin içine bakıyor :( bişey alsınlar diye.

Ama dünya öyle adaletsiz bir mekan ki, aynı yaşlarında olan, onlarca çift ayakkabısı olan ve renk renk alışveriş yapmaya çalışan, öğlen bi yerde yemek yerken akşam acaba nerde yesek diye düşünen, hayatın -tabiri caiz ise suyunu sıkıp posasını atan insanlar …

Düşünmez ki tabii ki. düşünecek o kadar çok şeyimiz var ki !

Zevkini çıkartacak O kadar şey var ki !

günlük kazanacağı 20-30 lira için akşama kadar en ağır inşaatta çalışan, ve kalacak yer dahi verilmediği için yanarak ölen ! insanları düşünmeye vaktimiz mi var !

Hala bir şımarıklık içindeyiz. Hala elimizdekilerin kıymetini bilmiyoruz. Hala insanlara yüksekten bakıp aşağıların aşağısında olduğumuzun farkında değiliz.

Bu duruma da o yüzden duyarsız kalabiliriz.

Aman bilmeyelim bu olanları. aman umursamayalım. gözümüzden bir damla yaş bile gelmesin. DEĞMEZ !

Bunu yapacağımıza şimdi komik resim paylaşmıştır biri facebook ta. biri komik video. izleyip gülelim onlara !

Devam edelim şımarıklığımıza. Okumak bile zor gelsin şu yazdığım yazıyı.

Ne gerek var ki düşünmeye.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Her zamanki gibi hakli gercekleri paylasmissin duyarliligin icin oncelikle tesekkurler.
  Eskiden hayat dahada esitti sanki zenginler az fakirler ve orta derece variyetliler vardi.
  Insanlar hirslandi cabaladi calisti belkide hazira kondu hersey bollasti
  renklendi canlandi cogaldi…ahlak haric.
  Maddiyata duskunlugumuz bizleri duyarsiz yapti yerdeki fakirede Allah el kol guc kuvvet vermisti mendil acip dilenecegine kalksin calissin ugrassin caba sarf etsin
  ..dusuncesi ile aslinda icimizdeki egoistligimizi gizledik ve gizliyoruz..
  Oysa merhamet cok guzel bir seydir herkese nasip olmaz..evine ekmek goturemeyenleri tembellik ile suclayan zihniyetimiz babadan kalma para pul ile eglenmeyi marifet zan ediyor oldu..herkes sucluda senmisin … hakli nasil bi mantiksa artik
  Evet alin teri ile bi yerlere gelinir ama hersey o bi yere gelince gelmeden evvelki hayati unutmamaktir

 2. zengin olup uc maymunu oynamaktansa yarin altindan cikamiyacak bir hesaba hergun yatirim yapmaktansa;fakir olmayi tercih ederim Allah yoksul ama sabirli kullarini cok sever.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu