Tr'den Manzaralar

Eğitim Şart! Ama Nasıl Eğitim?

Merhaba sevgili samanpan blog okuyucuları. Yeni bir günde yeni bir kategori ile karşınızdayız. İsmi “Türkiye’den Manzaralar” . Bunun hakkında bi kaç şeye değinip konuya geçmek istiyorum. Birincisi ülkemizde yaşanmış garip ama gerçek olaylar hakkında bişeyler yazacağım. Garip konular olacağından açıklama gerekiyor. Ben gariplikleri yazıyorum diye ülkemiz baştan başa gariplikler ülkesi olmasını gerektirmiyor. Sadece ben gariplik taraflarını yazacağım.

İkincisi ise sosyal medyaya bazen düşüyor video. bende izliyorum. İşte Türk Memuru falan diye bi video oluyor. içinde gülünecek şeyler bulunuyor. ama bakıyorsunuz videodaki türk değil Atıyorum ingilizlerin çektiği bir video yu işte türk bilmem nesi olarak kullanıyoruz. kendimizi aşağılamayı çok sevdiğimizden kaynaklanıyor. o duruma da düşmeyeceğim zira pek haz ettiğim bir durum değildir. sadece Türkiye de yaşanacak yazdıklarım.

Yazacak da o kadar gariplik var ki. Bi gazete alıp sabah göz gezdirmeniz yeterli sanırım. Başlayalım öyleyse

Eğitim Şart

İlk garipliğimiz şu sıralar eğitim sisteminin değiştirilmesi garipliği. 4+4+4 sisteminin getirilecek olması. Ama ben neden bu sistem getiriliyor demeyeceğim başka bi kaç şey söyleyeceğim.

Öncelikle bu sistem hakkında tam bilgiye sahip olan biri yok sanırım :) İlk garip durum bu. Zira muhalefet partisi de iktidar da her gün o kadar farklı şey söylüyor ki başka bir açıklaması olamaz.

Neyse komisyon kurdular bu abilerimiz. ilk gün yaşanan şeyi duydunuz mu bilmiyorum ama birbirlerini dövmüşler komisyonda :)

Yaw eğitim sisteminin düzenlenmesi hakkında komisyon kurup birbirini döven bir iktidar ve anamuhalefet partimiz var nur topu gibi :) Sonra da biz eğitim sistemini tartışıyoruz yaw burası şöyle orası böyle diye. Halbuki işin garabetini farklı yerlerde aramak lazım.

İnsan sorar yaw biz bu kafadayız da bu çocukların eğitimine acaba hiç dokunmasak mı? diye kendi kendine sorar insan. ya da şunu yapar, der ki kendine:

“yaa düşündükte aslında biz eğitimci değiliz, bu komisyondaki vekiller olarak acaba komisyonu eğitimcilerden kursak da kararları onlara mı bıraksak ne” diye geçirmez mi insan içinden :) Demez ama herşeyi yapalım ister insanoğlu…

18 e 1 çok mu olduk ne!

Bir diğer garip haber -ki ben çok gördüm bundan, 18 tane zabıta 1 adet esnafı araya alıp ağzını burnunu kırmış. Ulan neresinden tutarsan bu haber elinde kalır.

1. Ceza sistemi bu mu? yani baktık bi hata var ağzını burnunu kıralım mı ? senin görevin ne ? ya da. senin görevin cezalandırmak mı ? Adalet sistemin garipliğine hiç girmeyeceğim. Bi esnafın hatası varsa geçersin kenara. tutanağını tutarsın. cezası verilir neyse.

2. Ulan hiç mi insaf kalmadı da 1 adama 18 kişi daldınız. Bu ne vicdana sığar, ne akla sığar ne de erkekliğe sığar.

Sonra da diğer esnaflar yardıma gittiğinde kendilerini arabaya kitlemişler :) polis gelip kurtarmış . gerçekten çok garip.

Geleneksel İşte Böyle Olur

Cidden geleneksel dediğin böyle olur. Ağrıda geleneksel kızak yarışı yapılmış. Ve bir rivayete göre 400 diğerine göre 500 yıldır yapılan bir etkinlikmiş. İnsan gerçektende aha işte geleneksel dediğin böyle olur diyor. Böyle de engin derinlikte bir kültürümüz var lakin bunları tv ve gazetelerde görmek çok çok zor.

Millet olarak böyle bir duyarsızlaştırılmamız yok değil gerçekten. Geçen şöyle bir haber görmüştüm:

“Geleneksel Bilmem ne Defilesi’nin 1. yılı” ….

Ulan 1. yılı ne demek. Hani gelenekseldi ?

Bi de işin garibi bu yalan dolan saçmalığa iki meme görecez diye gelen medyanın ve halkın sayısına ne demeli ?

Nasıl bu hale geldik ilginç ama.

Neyse bu şekilde başlamış olalım da . Böyle bi kaç ilginçliği yazalım kendimizce.

Okuduğunuz için teşekkürler.

 

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. eğitime ben ara verdim
    millet ne yaparsa yapsın
    yeterki okusunlar
    şu resimdeki adamı hiç tutmadım
    imam mı o?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu