Kitap-Kültür

Dan Brown-Başlangıç

Merhabalar. Bir kitap tanıtımında daha birlikteyiz. Kitap yeni çıktı bildiğiniz gibi ve çıktığı gibi en çok satanlar listesinde başa gelmeyi başardı. Geçmiş kitapları okuyanlar bilir ki akıcı ve güzel bir dili vardır yazarın. Bu kitapta da devam ettirmiş geleneği. Ancak kitap sonu bağlama konusunda çok beğenmediğim yazarın bu konuda da geleneği sürdürdüğünü söyleyebilirim. “İhanet Noktası” kitabında çok kötü bağlayarak bitirmişti. Bu kitapta ise o derece olmasa da pek beğendiğimi söyleyemem.

İçerik hakkında çok konuşmak mantıklı değil okumayanlar için ancak kitapta geçen sanat eserleri, mekanlar vb. konularda çok başarılı betimlemeler olduğunu söylemeliyim. Tüm bunlar gerçek ayrıca kurgu değil. Hatta okurken bir yandan sürekli ismi geçen yerleri ve eserleri arama motorundan arayarak bilgi almam gerekti ve güzel şeyler öğretti diyebilirim.

Tavsiye ederim, okuyun.

Fiyatı: 38 Tl (ancak internet üzerinden daha ucuza bulabilirsiniz. Örn: 26 tl burada)

Sayfa: 536

Türü: Roman

Puanım: 10 üzerinden 8.6

Kim olursan ol, neye inanırsan inan,

Çok yakında her şey değişecek…

Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.”

Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz,” dedi. Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu…

Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?

İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu