Boş Konuşma

Çok Bilme(me)k

Egoizm, Benmerkezcilik, kişisel yanlılık… Ne derseniz deyin sağlığa zarar bi tutum örgüsüdür. Çok bilmek mi çok bilmemek mi daha iyi. Bunun kişiye olan yansımaları nelerdir çevreye olan yansımaları nelerdir ? Bunlar hakkında kısa bi yazı olmasını umuyorum . neyse

Küreselleşmenin getirdiği bişey demeyeceğim. Çünkü küreselleşmediğimiz zamanlarda da aynıydı. Köyde lastik denilen son model ayakkabıyı alan çocuk en havalı çocuktu. Bi eşya ilk köyde kim tarafından kullanıyosa o kişinin ayrı bi havası vardı. Ya da köy muhtarlarını düşünsenize. kral o işte. üzeri var mı. havasından yanından geçilir mi . hatta muhtarın oğlu diye bi kavram bile var. Muhtarın oğlu ile ben bi kızı istesek kesin kızın babası muhtarın oğluna verir. Sebebi aramayın. Muhtarın oğlu işte.

Küreselleştikçe daha ayyuka çıktığı doğru olur ama. herkes kendini gösterme yarışında. Ve o kadar çok fırsat var ki. amatör bi klip çek şarkı söyle kesin meşhursun, yarışma programlarında salaklaş, tiksinç hareketler yap kesin meşhursun.

Kim diyebilir ki o tarz insanlara aptal vs. değillerdir çünkü işin kolay yolunu bulmuşlar demektir.

Asır bunu mu getiriyor bilmiyorum. çoğu zaman bana bile böyle yakıştırmalar yapılıyor. çok kendini beğenmişsin vs diye. onu da açıklayım da. kendimden nefret ederim bu bir. ikincisi de kendimin iyi biri olmadığını bilerek kendimle dalga geçme amaçlı kendimi çok beğeniyormuş gibi davranırım . (cümleyi bi daha oku tam anlamadın gibi :) )

Neyse sosyal medya konusu çok ayrı bi konu ama asıl iş orda kopuyor. kendini beğenmekten öte öz benliklerinden sıyrılıp ideal benliğini ortaya koyma çabası. herkes der işte internetten kimseyi tam olarak tanıyamazsın. aslında tam tersi daha iyi tanırsın ne değil, ne olmak istiyo, nasıl tepki veriyo ya kadar herşeyi ile tanıyabilirsin. Anlayana ve bilene tabi.

Ama diyeceğim o ki bu kişiyi germekten ziyade etrafını daha çok germiştir. Zira herkes sinir olmaktadır. nefret edenler de vardır. bunlardan daha ziyade kendileri küçük düşmektedirler. dikkat etmeliler. uyarıyım da ben :)

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu