Boş Konuşma

Bi Alex Değil ~ Alex De Souza

Kumandan mı dersiniz ona yoksa Profesör mü siz bilirsiniz ama çok şeydir.

Yaptığı, kazandığı istatistiklerle Türkiye’ye gelmiş en önemli yabancı futbolcudur. en iyi diyemesek de en çok fayda sağlayan, rakamlara baktığımızda Alex De Souza dır. Ancak canlı izlediğinizde tam anlamıyla anlayabileceğiniz futbol canbazı, bazen yaptığı hareketle izleyenleri kendine hayran bırakmaktadır. Türkiye’ deki ilk maçını ve ilk topla buluşma anını hatırlarsanız biraz daha kafanızda netleşmeye başlayacaktır.

Kimler geldi onun döneminde kimler geçti ama hala kaptan olarak takımının başındadır. Futbolu bıraktıktan sonra da uzun süre Türk Futboluna hizmet edeceğini düşündüğüm enteresan bir isimdir.

Sadece Futboluyla mı böyledir ? tabii ki değil. çok iyi bir aile babası olmasıyla da tüm futbolculara örnek olan bir isimdir. saha dışı dediğimiz etkenlerde de her zaman parmakla gösterilecek bir futbolcudur.

Çok da sakin bir yapısı vardır. Samiyende galatasarayla yapılan maçı hatırlarsanız, tribünler sahaya inecek derecede etkiliyken, topu alıp korner vuruşu yapmaya gidişi, umursamaz tavrı akıllardan gitmez bir sahnedir.

Son şampiyonlukta da yine gol ve asist kralı olarak sezonu tamamlayan Alex, kendisine yapılan şu yakıştırmaları ne kadar da haklı çıkarmaktadır.

GenerALEX, krAlex ve her kıyaslama da “bir alex değil” lafının kullanılması…

Seyredilmesi gerekiyor bu adamın…

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu