Boş Konuşma

Aç Kaldık Mı Birbirimizi Yiyelim

Japon balıklarının bir özelliğiymiş bu. Akvaryumun içindesiniz. Ve aç kaldığınızda bir kurban seçip onu yersiniz. Aynı Şuanki hayat gibi değil mi?

Bi süre evden uzak kaldım. Ayak bileğimdeki bağların kopması hasebiyle hastane vs derken… Akvaryumu biliyosunuz benim. 8-10 tane japon balığım vardı. Evden uzak kalınca yem de veremedim tabii ki. Bi arkadaşımı gönderip yemek vermesini istediydim. O da bi gitmiş ki balığın birini paramparça etmişler.

balıkAç kalıp ölme içgüdüsü müdür nedir bilmiyorum da çok üzüldüm. Bi yönden de bir ders niteliğindeydi en nihayetinde. Kutup Ayısından ders almak yazısını okumuşsunuzdur. Ders alabilene herşey bir ibret vesikası hayatta. Para için, kardeşini bile tanımayanların yaşadığı bir dünyadayız. Makam için çalışma arkadaşının sırtına basarak yükselmekten hicab duymayan bir nesiliz en nihayetinde. insan öldürmenin bile ufacık dünyevi hesapların kancalarına bağlı hale geldiğini düşününce balığın hunharca öldürülmesi de normalleşebiliyor.

En azından hee la tamam normal tabi öleceklerdi yoksa diyebiliyoruz. Her hâl-ü kâr da olumsuz durum..

Vaziyet o şekilde. Bende durum ise şu. Yalnız evimde yatmaktayım uzun süredir. Yeme-içme ihtiyaçlarımı zor da olsa koltuk değnekleri ile gidermeye çalışıyorum. Çabuk geçmesi için dua etmenizi bekliyorum. Ramazanda Allah kısmet ederse umreye gideceğim.

Zaten düşer düşmez aklıma ilk gelen şey acısından önce ya gidemezsemdi… Çok şükür ki hızlı şekilde iyileşiyor.

Durum bu şu sıralar. Hakkımızda hayırlısı…

 

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. benimde balıklarım vardı akvaryumun içinden intihar atlayışı yapıyolardı
    sonra ben akvaryumu cifleyince anlam veremediğim bir şekilde öldüler :(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu