Boş Konuşma

Yağmur

Yazan Samanpan

Yağmurlar başladı. Sürekli gökyüzü olayları ile yazıp kendimi meteoroloji çalışanı gibi düşünmek istemiyorum ama insanın da canı çekiyo yazmak. hele ki en sevilen mevsim yaklaşıp,en sevilen atmosfer olayı -yağmur- yeryüzüne düşerken…

En sevilen mevsim demiştik kış mevsimine. onun habercisi de serin serin yağan yağmurdur. için üşür ama seversin. aynı insan sever gibi. rahatsız eder seni ama seversin. sevmemen gerekir aslında ama seversin ya hani, yağmur da öyledir. Üşütür,hasta eder, ıslatır ama seversin.

Bazen hayattır bazen ise ölüm. bazen içini karartır bazen ise mutlu eder kendisi.

İhtiyaç duyar insan yağmura.

Aynı insan gibidir yağmur. sevmek zorundasındır. istemek zorundasındır. çamur da yapsa üzerini, beklersin ne zaman yağacak diye.

Korku verir gürültüsü aynı insan gibi.

Beklemeyi öğretir insana insan gibi.

Sonra insanların ayıplarını örter yağmur..

Yağdığı zaman kimse çevresindeki ile uğraşamaz. kendine bakar. hatalarını anlatır yağmur böylece.

İnsanları gizler. Önüne bakmak zorunda bırakır. Üşütür bazen hem de çok üşütür.

Üşütse de sevmek zorundasındır yağmuru. Çünkü o hayattır.

Ama genelde hüzünlendirir yağmur. ve o hüznü kendince yaşamayı öğretir. kendine baktırır dedik ya aynen öyle. hüznünde de kendine baktırır, yalnız bırakır, tek başına. ve istesen de istemesende kendinle başbaşa kalırsın.Hüznünü tek başına yaşarsın. Yalnız kalırsın.

Aynen Böyle.

Yalnızlıktır Yağmur.

Ama İstesen de istemesen de sevmek zorundasın.

Hem gökkuşağının da asıl sebebi değil mi yağmur ?

Yazar Hakkında

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

Yorum

 • Yalnızca yağmur yağdığında seviyorum bu şehrin insanlarını… Herkesin yüzü ıslak, başları eğik…

  Ve
  Bir de sevmek zorunda olduğum için değil sevilmesi gerektiğini düşündüğüm için seviyorum ben yağmuru…

 • Enteresan hallerdeyim.
  Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyim.
  Bir tek isteğim..!
  Yagmurum ol , sonum ol yâr.
  Kollarımı açtım kucakla beni Ey yâr.
  Karşılıksız, çıkarsız. iliklerime kadar işle, Aklımı başımdan al
  İtirazsız sana teslimim.
  Şekerde olsam sonum ol yâr.

 • […] Eski yazıları okuyanlar bilecektir ki ben yaz ayını pek sevmem. Çok sebebi var sanırım bu duygunun oluşmasının. Yaz ayında sosyalleşme çok olur, kapı pencere açılır, insanlar sokaklara düşer, kıyafetler bile azalır. Yani dışa yönelim vardır insanda. Psikolojik açıdan da öyledir diyebiliriz. Ancak kış ayı her yer kapanır, üzerimizi de örteriz sıkı sıkı, evlerde dururuz hatta eskiden yazın 3 oda kullanılıyorsa kışın 1 odaya düşer. Bence içe dönük bir aydır, daha yalnız kalırız, daha çok düşünürüz. Uzun uzadıya yazmayacağım ancak temelde düşüncelerim bu şekilde. O yüzden ben kış sevenlerdenim. Yağmuru da çok severim kışın habercisi olduğu zaman. 6 yıl evvelinde yağmur ile alakalı şöyle bir yazı yazmıştım. Okumak için buraya tıklayabilirsiniz. […]

Yorum Yap