Best Of

Yoğurdun Kaymağı ve Çubuk Kraker

Yaa öyle işte. Best of ları yazmaya devam etmekteyiz. beni tanımaya devam etmektesiniz. Bu

arada şu sokaklarda ya da otobüs duraklarında ve ya metrolarda “şu an burada bulunuyorsunuz” gibi işaret bildirimleri var ya hani bilirsiniz. Onlardan mı koysak ki siteye. Misal: Şu an Samanpan’ın 10 Yaşında bulunuyorsunuz gibi

Etkili olur güzel bi fikir bence sen ne diyorsun bilmiyorum da. Site konseptini komple o şekle dönüştürebiliriz. yaş gruplarına ayırıp komple hayatımı anlatırım bu sayede. İlerde de kitap olur belki biyografi tarzında. Çok zengin biri olursam artık :) çıkartırım öyle bir kitap. İsmi:

Samanpan ve Başarının 57 Altın Kuralı…. Peeh

Sabah geç kalkıp portakal suyumdan bi yudum alıp kahvaltı yapmadan işe falan giderim belki zengin olursam. İşte Öyle birşeey.

Yazıya başlarken şu yazdıklarımın hiç biri aklımda yoktu tabi. elinin ayarı yok diye buna deniliyor sanırım.

Neyse konuya dönelim. benim ufaklıktan gelme iki alışkanlığım var başlıkta gördüğünüz gibi.

Şöyle ki: Beni bakkala yollarlardı tabi en ufak çocuksun falan diye. yoğurt al derlerdi. Kaymaksız yoğurt almazdım kesinlikle. Cebime de giderken bir çay kaşığı alırdım. bakkaldan yoğurt alıp evin girişinde sote bi yerde otururdum. dikkatlice yoğurdu açar cebimden çıkarttığım çay kaşığı ile kaymağı düz bir şekil halinde yer tekrar kapatırdım.

Kaymağının yendiği anlaşılmasın diye düzeltirdim üzerini. sonra anlarlardı tabi ama yapacak bişey yok yemiş olurdum.

Diğer konu da bu çubuk kraker konusu. ona hastayım hala zaten. bir tek o olsa yeter bana. eskiden de acaip yerdim. öyle böyle değil. Bakkal amcamız bana çubukçu ismini takmıştı. bakkal amcanın hısım ve akrabası da beni aynı isimle çağırırdı. o kadar garip iş yani. o da şu :

böyle işte. neyse şimdi çıkmam lazım. daha neler anlatacam size aklınız duracak. kendimi halka arz kararı aldım bütün sırlarımı açıklıyorum.

hadi bye bye.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Güzel bi yazi.. Cocuklugumu hatirlatti bana. Kendisinden su istenildigine getirene kadar yarisini icen, isiklari kapatta gel denildiginde kapatip kosa kosa karanliktan uzaklasan o kücük kizi…

  2. çubuk krakerle alakalı anımı anlatayım. çok küçüğüm. dayım cuma namazına götürüyor beni gittiğimde de para veriyordu. karlı bir iş olduğundan bende cuma oldu mu dayımın yanına giderdim. bi sefer de oruç tut para vereyim dedi. ben dayanamam dedim. yarım gün tut sen yeter demişti. neyse tuttum tabi. tam gün tutuyor gibi başladım ama. günün yarısına geldi mi ben parayı almaya gittim. aldım parayı doğru bakkala. cipsler çubuk krakerler falan kucağıma doldurdum çıktım. evi de bakkalın tam karşısında. eve doğru gidiyorum. bi yandan da kucağımda açık olan çubuktan yiyorum zorla. balkondan annem görmüştü beni ve hani oruç diye bağırmıştı :) tabi şaşkınlıktan elimdekileri düşürmüştüm. tam gün tutamasam da yarım günlük bi oruç olmuştu o.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu