Best Of

Best Of Vol #73 Asimile

Evet uzun süredir best of yapmıyorduk özlemiştik o gün geldi. Belki de ilk günden itibaren best of larda yerini alması gereken birini konuk ediyoruz bu hafta. “Asimile” evet yanlış duymadınız o bir asimile türk.

Anadolunun şirin bir şehrinden kök salan, avrupanın kurak topraklarında, karlı kayın ormanlarında bir kardelen çiçeği gibi büyüyen, arap yarım adasında kalbini unutan biri o.

Asimile belki ama büyük bir insan.

Küçük yaşta ailesine, kardeşlerine babalık yapmak zorunda kalan, başkasını düşünmekten kendisini unutan biri o.

Kalbindeki güç ile başaramayacağı bişey yok ama.

Dünyada tanıdığım ender insanlardan biri, bi kaçı, belki de teki.

Farklı biri o.

Normal insanlar gibi onunda canı belki dondurma çekiyor ama diğer yandan kalbi ile dünyaları değiştirmeye namzet.

Bayağı oldu sanırım tanıyalı ama zaman kavramı geçerli değil onunla alakalı. Sanki ezelden irtibatlı doğdu benimle.

Öz kardeşim kadar öz bana.

Alaman çikolataları ile dolu kutuyu görseniz hayret ederdiniz : )

Her türlüsünden vardı içinde. bademlisi, fıstıklısı, sütlüsü vs.

En güzeli de adının da yazdığı kalem vardı içinde. Hala saklarım.

Eğer bu blogda benim hayatımdan birşeyler olacaksa mutlaka O da olmalı.

Bi de şeyi hiç unutamıyorum. bi gün telefonum çaldı acaip konuşan bir adam arıyordu. sürekli konuşuyor adam ama ben hiç bi kelimesini anlamıyordum. İnanılacak gibi değil gerçekten. Neyse sonunda mesaj attı “su var gel al” diye. Sonra çaktım davayı. Bu bizim koca yürek bana zemzem suyu yollamış otobüsle. Arabistandan gelen otobüs şöförü de çok fazla türkçeye hakim değildi anlaşılan. Güzel bir anıydı…

Üzüldüğü oldu. ben de çok üzüldüm onunla. yanında olmaya çalıştım çoğu zaman fırsatım yoktu. yanında değildim. yardım edemedim belki. Ama onun varlığı hep benim yanımdaydı ve bana çok yardımı oldu.

Kimse bilmez ama bazen ümidim bittiğinde o aklıma geliyor ve ” senin için yapacağım ….” diyordum. (noktalı yerde adını söyleyerek)

Çünkü öyle bir kalbi vardı ki benden daha fazla benim iyi olmamı istiyordu. bende iyi olursam o mutlu olacak diye iyi olmak istiyordum. Yoksa kendim için iyi olmayı istemedim çoğu zaman.

Farklı biriydi o.

Asimile ismi nerden geldi derseniz şöyle oldu; bir gün bu arkadaş ile konuşuyoruz. tabi kendisi türkiyeye uzak yaşadığı için çoğu türki duyguyu da geri de bırakmış durumda. Ben de onunla dalga geçmek için Asimile olmuşsun sen dedim.

Cevap kesin ve netti: “Asimile ne demek ?”

hahahaha… herşey yerli yerindeydi yani. asimile biriydi ve asimilenin ne olduğunun farkında bile değildi. olsundu o böyle de can ciğerdi.

Sürekli iyi dileklerimde ismini geçirdiğim biri yani. Kalbimde çok ayrı bi yere sahip. Ona duyduğum kadar yoğun duyguyu başkasına duyar mıyım bilemiyorum. Çok da düşünmüyorum.

Tek düşündüğüm; sürekli mutlu olması ve ben ölmeden ölmemesi.

Burdan ona bu istekte bulunayım: Ben ölmeden ölme olur mu?

Çünkü şuan düşünmesi bile gözümü yaşartırken böyle bir senaryoda ne yaparım bilemiyorum.

Ömrün boyunca gücünü hiç kaybetme…

Hiç umutsuz olma…

Seni çoook seviyorum iyi ki varsın.

 

Hediyelerimi de sunayım aşağıda

 

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sende bu denli derin duygular uyandırabilmiş, senin iyiliğini senden çok isteyerek ve bunu sana her daim hissettirebilmiş biri, candan bir dost… Birçoğumuzun özlemini çektiği, birçok kavram gibi dostluk kavramının da içinin boşaltılmaya yüz tuttuğuı günümüzde, çok şanslısın Samanpan ve tabi, İyiki varsın Asimile… :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu