Best Of

İzlediğim Diziler-İzlenecek Diziler

İyi bir dizi izleyicisi olduğum söylenebilir. En azından seçiçiyim bu konuda. Tv de çıkan saçmasapan her diziyi izlemiyorum. Hatta genelde hiç tv izlemiyorum desem yeridir. Şimdi size takip ettiğim dizileri listeleyeceğim. Bazısı bitmiş, bazısı bitmeye yüz tutmuş şekilde devam eden diziler. Girizgâhı yaptığımıza göre başlayabiliriz.

Sıradandan başlayıp en iyi ile bitirmiş olayım. Benim bakış açım olduğunu da not düşeyim.

Under The Dome

Yeni başladı bu sene. İlginç bir dizi. Senaryosu ile dikkat çekiyor. Bir kasaba manyetik olarak bir kubbe içine hapsolmuş durumda. İçerden dışarı-dışarıdan içeri giriş çıkış yok. İçerde de haliyle türlü türlü oyunlar oluyor falan. Dünya şaşkın. Çözmeye çalışıyorlar. İzlemeseniz de bişey kaybetmezsiniz deyim. 10 üzerinden 6

Lie To Me

İlginç bi dizi. Yarıda kesilmiş bir dizi yanlız. Baş kahraman Paul Ekman‘ın hayatını canlandırmakta. Amerikada bir yalan söyleyenleri anlamak için uzmanların olduğu bir şirket. Hoş bir dizi. Bilimsellik dolu. İzlenmesinde faide var lakin yarıda kesildi ne yazıkki. 10 üzerinden 7.

Da Vinci’s Demons

İsmi ile müsemma bir dizi. Da Vinci‘yi anlatmakta. Devam eden bir dizi. Yapım olarak çok başarılı ve da vinci nin bilmediğimiz yönlerini anlatan bir dizi. İzlenebilir. Tavsiye ediyorum. 10 üzerinden 7.

Game Of Thrones

Tayt oyunları isimli kitap serisinin dizi hali. Yapım çok başarılı. Savaş sahneleri iyi ve hayata ışık tutuyor. İyiler hep kazanmıyor, ölümsüz karakterler yok falan. Hatta spoiler vermeyim ama ilginç şekilde beklenmedik şeyler yaşanabiliyor. İzleyin derim. Sakıncalı sahneleri çok ona dikkat edebilirsiniz. Ne diyelim wintır iz kaming. 10 üzerinden 8.

The Big Bang Theory

İzlenebilecek en iyi kısa komedilerden biri. Bilimle iç içe olması da ayrıca güzel. Çok ince esprilerle örülü güzel bir yapım. İzlemiyorsanız mutlaka izleyin. Sheldon Cooper özellikle izlemeniz gereken bir karakter. Bol gülme diyelim. 10 üzerinden 8.

How I Met Your Mother

Bu da izlenebilecek belki en iyi komedi dizisi. Sanırım son sezonuna girdi. Hikaye isminden de belli olacağı gibi “annenizle nasıl tanıştım”. bir babanın çocuklarına anlatım şekli ile şekillenmekte. İzlemenizi tavsiye ederim. Burda da özellikle Barney Stinson karakteri benim favorim. Onda kendimi buluyo olabilirim. 10 üzerinden 8,5.

Shameless

Edepsiz, ahlaksız bir komedi. 6 çocuğu içki içmek adına tek eve hapsetmiş bir baba -ki baş karakter de kendisidir. O çocuklar için herşeyini feda eden bir abla. İzlenebilir. İğrençlikle dolu fakat sezon sonları ağlatabilecek kadar başarılı bir melodram. İlginç….

Person Of İnterest

Nerden rast geldim hatırlamıyorum lakin izleyeceğiniz en kaliteli dizilerden biri bu dizi. Buna dikkat çekiyorum. İzlemeyen varsa izlesin. Dünyanın en iyi bilgisayar dahisi bir makine yapıyor. Anlatmak istemiyorum lütfen izleyin. 10 üzerinden 9 ama inşallah kötü bitirmezler diziyi.

Dexter

Şeytanın oğlu işte. Yemediği halt kalmıyor. Baş rolümüz bir seri katil. tabir-i diğerle seriıl killır. İlginç şekilde öldürmeyi sevdirebilir. İzlenmesi hoş bir dizi. Son sezonunda. Güzel bitirirseler benden bi 10 üzeri 9 daha.

Sherlock

Bu da enteresan bir dizi. İzlemeniz gerekenler arasına kaydedin. Sherlock Holmes i bilirsiniz. Günümüzdeki hali. Elinde iphone ile sıkıntı çözüyor. Dr. Watson da var o da günümüzdeki bi doktor. Kısa film tarzında. Bir bölümü 1 saat civarı ve her sezonda 3 bölüm var. Mutlaka izleyin diyor 10 üzerinden 9,5 la listemde üst sıralarda yerini alıyor.

the-wire

The Wire

Ve favori dizimiz. Baltimor sokakları gerçekleri. Çok iyi bir polisiye dizi. Tamamen hayatla iç içe. Fantastik şeyler seven uçan kahramanlardan hoşlanan insanlardansanız hiç bulaşmayın. Eğer gerçek hayata dair bişeyler istiyorsanız film izlemeniz gerekiyorsa o filmolmalı, dizi izleyecekseniz de The Wire. İlk 7-8 bölüm zorlayabilir. inatla devam edin. Haklılığımı anlayacaksınızdır. 10 üzerinden 10 geliyor listenin başı da bu dizi.

Bu şekilde izlediğim dizilerin listesi. Bilgilendirme de yapmış oldum. Önerdiklerimi izlerseniz memnun kalacağınıza eminim. Yazıdaki ayrıntı şu kişi isimlerine tıkladığınızda kişiler hakkında bilgiler çıkacak, dizi isimlerine tıkladığınızda da o diziyi izleyeceğiniz bir siteye yönlendirileceksiniz.

Kendinize dikkat edin. İzlediğiniz dizileri siz de yorum olarak gönderin.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Fringe izledim ve yerine dizi koyamazken başka bir dizi buldum. Oda warehouse 13 oldu. Bununda sonuna gelince the mentalist ile devam ettim. En son sherlock holmes ile son verdim. Seçici bir dizi izleyicisi olarak bu dizileri tavsiye ediyorum güzel yapimlardi.şimdi dizi arayisindayim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu