Serüvenler

Samanpan Blog 5 Yaşında

Bismillah.

Koskoca 5 yıl geçti aradan. 2011 yılının haziran ayıydı. Deftere yazacağıma açayım bir blog oraya yazayım derdimi tasayı dedim. İsmini de kendi ismimde değil de internette kullandığım nick ile açayım ki kimse bulamasın, görmesin, biraz gizli olsun dedim. Lakin bi iki aya tanıdıklardan gelen yorumlar ile bunun mümkün olmadığını anlamıştım. Rahat rahat istediklerimi yazacağımı düşündüğüm bir blogdan insanların okuduğu ve yazarken elli kere düşündüğüm blog haline geldi yıllar içinde.

bnnnnnnnİstediğimi yazmak bir yana kurduğum cümleleri bile etkilemeye başladı bu olay. Pek hoşnut olduğumu söyleyemem çünkü hayal ettiğim bu değildi. Ama insan her şeye alışıyor bildiğiniz gibi. Buna da alıştım zamanla ve samanpan blog bu halini aldı gün geçtikçe.

Bu yazdığım yazı blogdaki 190. yazı. Yazıların kelimeleri hesaba katıldığında ortalama 450-500 sayfalık bir kitap oldu diyebilirim. Bu yazılar 445 tane yorum almış gün içinde. Sürekli değişen şekli, değişik kategorileri ile bir bütün halini aldı. Artık daha profesyonel diyebilirim kendime bu alanda. 5 yıl bir konu ile meşgul olunca ister istemez yarı uzman haline geliyorsunuz zaten.

Yapacağım daha çok şey var, bir çok plan hali hazırda beklemekte. Gün geçtikçe umarım o planları da hayata geçirebilirim. Bu konuda bana destek olan az sayıda kişiye de teşekkür etmem gerekecek. 5 yıldan beri yanımda olan bir çok sıkıntıda başını ağrıttığım Şafak Çalışkan’a teşekkürü bir borç bilirim. Sonra gene desteklerini esirgemeyen ve hep yanımda olan Ayşe’ye. Sürekli video yollayan ve hiç birini izlemesem de azminden dolayı Ertuğ’a. Gene desteklerinden dolayı Murat ve Ferhat’a. İlk zamanlar yanımda olan Kerem’e ve Eif’e. Zaman içinde adını unuttuğum kim varsa artık kusura bakmasın bir çoğuna teşekkür ediyorum.

Konuları ortalama 1000 kişi okuyor, bazı konular 20 bin okunmanın üstünde de olsa geneldeki ortalama bu şekilde. Ancak daha önce de şikayet ettiğim gibi çok paylaşılmıyor insanlarla okuyanlar tarafından. O konuda da sıkıntımız yok değil, keşke okuyan ve beğendiğini söyleyen kişiler çevreleri ile de paylaşsalar.

Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? İnsan öldüğünde sanki bi gün yaşadım dermiş. Gerçekten öyle 5 yılı geride bıraktık. Nice 5 yıllara diyelim. Umarım her şey istediğimiz gibi olur. Olmazsa da nasip artık.

Şu facebook sayfamız: https://www.facebook.com/samanpanblog/

Şu twitter profilimiz: https://twitter.com/samanpan

Buralardan da takip edebilirsiniz yeni yazı olduğunda hemen görmek için.

Güzel yorumlarınız ya da kötü yorumlarınız varsa blog ile alakalı yazının altına bekliyorum.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Bu kalbin kadar temiz blog sayfanda bana da yer verdiğin için teşekkürü bir borç bilisgshajaj
    Daha nice senelere. Biraz daha günceli takip etsen iyi olacak.

  2. vay be. bloğu ilk açtığın günü dün gibi hatırlıyorum :)
    MaşaAllah bu kadar zaman olmuş.
    sen yaz, biz seni halen takip ediyoruz. nice nice senelere inşallah.

  3. Hem seni hem Şafak’ı okuduğumda içime depresif adımlarla bir adam geliyor. Aynı acıları demleyip dertleniyoruz gibi hissediyorum. Sanırım yaşlarımız da yakın, ondan dolayı acılarımız benzeşiyor. İkiniz de iyi ki varsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu