Best Of

Kardeşler Takımı

İzlediğiniz izleyebileceğiniz en güzel Tv dizisidir kendileri. Muhteşem bir başyapıt. İçeriği hakkında bilgi vereceğim yalnız şunu söylemeden edemiyorum bu amerikalılar kendi işlerini çok güzel yapıyor. Propaganda….

İlk başta olayı anlatayım sonra yorumlarımı yazarım. 2.dünya savaşı temalı bir dizi. 10 bölümden oluşuyor. Yapımcılığını Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiş. Amerikalı bir müfrezenin hikayesini anlatıyor. 2.dünya savaşı olunca tabi Almanya baş aktör. ingilizler ve amerikalılar almanların işini bitiriyor.

İlk asker olmalarından Hitlerin köşkünü ele geçirmelerine kadar olan süreyi anlatıyor.

Görsel öğeler olağanüstü.

Senaryo da bir o kadar muhteşem kurgulanmış.

Ve gerçek bir olaydan bahsediyor. Bölüm başlarken çok çok yaşlı (olayı yaşayan asıl kişi) olayı anlatıyor. sonra dizi başlıyor ve o konuyu işliyor.

Her bölümde bir kaç kişi ölüyor açıklı bir hikayesi var. Savaş sahneleri çok hoş gerçekten.

Başroldeki teğmen savaş bitiminde binbaşı oluyor. savaş zaferleri falan kazanıyor onur madalyaları.

Olay bu şekilde. şunu söyleyebilirim. İzleyeceğiniz en güzel dizi olur izlerseniz. kesinlikle tavsiye ederim.

Madalyonun diğer kısmı biraz garip tabii. 2. dünya savaşı başta olmak üzere yaptıkları her halttan sonra insanları o kadar çabuk yönlendiriyorlar ki. bu vietnam olayında da böyledir. Vietnamda tam anlamıyla bir yenilgi aldıkları halde 100lerce film çekip bir zafer olarak milletin önüne sunmaktadırlar.

Bu Hollywood un asıl amacıdır. Ülke propagandası yapmak. insanları yönlendirmek. Birkaç araştırma var bu konuda her filminde bu izlere rastlamak mümkün olduğu ortaya çıkıyor.

Yüzüklerin efendisi mesela: Kurtarıcı frodo vardır amerikayı temsil eder (bush olduğu da söylenir) mağaralarda yaratık canavarlar vardır. onlar da afganistanda mağaralarda yaşamak zorunda olan ve tek isteği ülkelerini-dinlerini savunmak olan kimseleri temsil eder.

The willage filmi vardı. o tam bir itiraf niteliğindedir. hatırlarsanız köy var ve köyün dışında canavarlar var diye köylü korkutulur. aman gitmesinler aman tanımasınlar aman çıkmasınlar burdan diye. Halbuki geceleri nöbetle o canavarları oynayan köyün büyükleri çıkar. aynı amerikanın yaptığı gibi. ortadoğuda canavarlar var, teröristler var, müslümanlar var ve aman gitmeyin aman tanımayın aman görmeyin diye dikte ederler. Halbuki her haltı yiyen yine kendi büyükleridir. 11 Eylülde yaşananlar, ortadoğu da mezhep çatışmaları çıkarmak… işleri güçleri budur.

Giderler kerbela matemi gününde şii camisinin önünde bomba patlatır şiileri öldürür , sünnilere yıkarlar işi.

cuma namazı çıkışı en büyük sünni camisinin önünde bomba patlatır şiilere yıkarlar ihaleyi…

Şiilerin bi kısmı ve sünnilerin bi kısmı buna el ayak oluyo olabilir farkında olmadan. ama işi planlayanlar sonuç olarak hep aynıdır.

Bi başka yerde En büyük kozların oynanacağı filistinde de işler o şekilde yürür. israilin öldürdüğü filistinliden çok (son zamanlar hariç) hamas ile el fetih birbirlerini daha çok öldürmüştür. çok ironik bi tablo gerçekten. acı verici.

İçlerimizde,damarlarımızda bulunurlar. ki en sukünetli ülke olan ülkemizde de durum farksızdır. aynı zihniyet:

solcu-sağcı, alevi-sünni, milliyetçi-ulusalci vs vs vs şeklinde hep ikiye bölmüş daha sonra da darbeler ile istediğini yapmışlardır hep. çok ayrıntılı konular daha uzun yazmayım konu bütünlüğü kaçtı .

Başa dönelim. kardeşler takımını öneririm izleyin. ama kaptırmayın kendinizi :) ;)

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu