Boş Konuşma

Kadın Yazarlar

Yazarlar yazarlar :) ben eskiden yazamazlar sanıyodum ama yazıyolar. sonradan öğrendim. içten içe bi kıskançlıkla bi çekememezlik ve üzerine de bi sinir olma hali vardı eskiden bende. ama çok eskiden. m.ö 200 lerde falan :P sonra yavaş yavaş bayanyazarfobim in üzerine üzerine gittim. gördüm ki az da olsa yazıyorlarmış :)

He yazıyolar dediysem eline kalemi alan her kadın yazacak diye bişey yok. ben hala içten içe bi uyuzluk beslemekteyim çok bilmiş ergenliği yeni atlatmış yeni yetme garip kızlardan. Ağır olmuş olabilir eğer öyleysen mesela direk yazının devamını okuma çık git. yazının devamında görüşümün değişeceğini düşünmüyorum. Bir kaç kişi var bayan yazar. sevdiğim yada şöyle diyelim, okumaktan tiskinmediğim. Elif şafak, nazan bekiroğlu, alev alatlı falan bi kaç tane yani.

Elif şafak garip bi insan. onu da sonraları tanımakla birlikte mest olmasam da “Aşk” kitabı hoşuma kaçmıştı. “siyah süt” ise bi bayanın yazabileceği en iyi kitap olduğunu düşünüyorum. eğer bi bayansanız (-ki genelde takipçilerim nedense bayan :) ) okumadıysanız da siyah sütü hemen yazının devamını okumadan gidip alıp okuyun.

Nazan bekiroğlu da enteresan bir kişiliktir. trabzonu sevmesiyle yollarımız ayrılsa da benim okuduğum ilk kadın yazardır. yeri ayrıdır. cümle kapısı kitabı hoştur. yusuf ile züleyha da da amudi bir yükseliş gerçekleştirmiş durumdadır. ki ben bunlar hakkında ayrıntılı bilgileri yine blöğ de yazdığım için çok üzerinde durmayacağım.

Alev alatlı ise kadın değildir. ya da kadın dememek gerekir. farklıdır. on yıl ileridedir. aydı maydın diyorlar ya. işte o dur. kitaplarını yazmaya ihtiyaç yok. araştırın bulun.

Hal böyle işte. yani bayansanız (-ki açıklamayı yukarda yaptıydım bknz:yukarı) boşuna yazar olacam falan diye uğraşmayın. olmuyo. valla bak.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu