Serüvenler

İtikafa Girdim Sahitlerim Var

Merhaba ey ayn-ı zat-ı mazhar-ı mihvaneleri. İyisiniz umarım. beni soracak olursanız ki hiç soracak gibi durmuyorsunuz ondan söylemiyorum. İttire kaktıra yaşamaya devam ediyoruz işte. ramazanın ortasına geldik malum. Bugün iftar zamanı gibi dedim ki ben neden itikafa girmiyorum.

İtikaf Nedir ?

İtikaf, sadbasdbasd şaka şaka tanım yapmayacam tabii ki. son on gününde efendimiz (sav)’in camiye kapanarak ibadet etmesi. Ramazanın son on gününden bahsediyoruz.

Dedim işte ben neden yapmıyorum. Sonra bizim camilerin 11 gibi kitlendiği geldi aklıma. Hem orda kalsam biri de atabilirdi dışarı beni. Zira çok camiden atılmışlığım vardır. Örneklere geçelim, örnekler üzerinden inceleyelim olayları.

Örn 1A:

Ne için gittiğimi hatırlamıyorum da Samsun’a gitmiştim bi ara. Bayağı oldu gerçi neyse. Biri ile görüşeceğim ama daha saatler var. Samsun’u bilen bilir çiftlik caddesi vardır. Samsun’un çiftlik caddesi aynen bağdat caddesi gibi. ya da ecnebiler daha iyi bilir 5 street gibi bi yer. en canlı yeri yani. Eğer bir camide uyuyacaksanız en canlı yerindeki camilerde uyumamalısınız. ara sokağa girip biraz ilerledim. Küçük hoş bi cami buldum girdim hemen.

Serin güzel bi camiydi. Kimseler de yoktu. hemen köşelerin birine geçtim uzandım çaktırmadan. Telefonunda titreşimini açtım elimle tutuyorum. ararsa görüşeceğim kişi uyanayım diye.

Sonuç: Saatler sonra uyandığımda telefon bi metre uzağımdaydı, o güzelce kıvrılıp yatan ben ise kollar bacaklar açık şekildeydim.Camide de bi ton insan vardı :(

Örn 1B:

Bursadayım. sabah erken indiğim için (6gibi) görüşemiyorum görüşeceğim kişi ile. Bi kaç saat geçsin de öyle gideyim evlerine dedim. Onlar da 9 gibi kahvaltıyı falan hazırlayacaklardı. Neyse Bursayı bilen Ulu camiyi bilir. Orda uyumuyorum tabi. Çünkü orda daha önce uyuduğumda kötü şeyler olmuştu. diğer örnekte göreceğiz o olayı da. Ulu caminin bi alt caddesinde mütevazı bir cami var ufak . oraya gittim hemen. penceresinin oraya yattım kıvrılıp. bi iki saate kalkarım diyordum.

Kalktığımda: saat 11 i geçiyordu. Telefonumda onlarca çağrı ve mesaj. Öldüğümü sanan bi aile…

Örn 3D:

Bursadayım yine. Ulu camide uyumayı planlıyorum : ((( sabahın erken saatleri….

Gittim neyse sızdım bi köşesinde. biri gelip uyandırdı. turist ayağına yattım yemedi amca kaldırdı. biraz öteye gittim biraz oturur gibi yaptım tekrar sızdım : ((

Tekrar geldi amca. kalk falan diyor bana. İnsan bir öperek uyandırır da diyemiyorsunuz adama. Neyse bu olay bu şekilde bi kaç saat gitti. En sonunda baktım uyuyamayacağım kadınlar tarafına geçtim çaktırmadan. Dedim buraya gelmez o adam. sabah kimse de yok uyurum rahatça :((

Kadın sesleri ile uyandım. gerisini yazamayacağım : ((

Konuya Dönelim

İtikafa olmasa bile camide uyumaya çok alışığım. Okadar da çok şahidim var ki ….

Hayırlı ramazanlar.

DİPNOT: vefasızlar çok vefasızsınız. diyeceklerim bu kadar.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. ilginç ve komik tecrübelerin varmış camilerle ilgili samanpan. şanslısın ki, ikamet etmediğin, sadece kısa süreli uğradığın şehirlerde vuku bulmuş bu durumlar. :) Allah itikaf için de girebilmeyi nasip eder inş. ;)

    Not: Vefasızlar adı üzerinde vefasız oldukşarı için o ismi almışlardır. Vefa sahiplerine varsa bir sözün buyur dinliyorum :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu