Boş Konuşma

Çöl İklimi ve Ruhsal Duygudurum

Öncelikle yazıya başlamadan önce şunu söylemeliyim ki duygudurum kelimesi çok hoşuma gittiği için onu kullandım. Çöl iklimi nedir? bizimle alakası ne ? duygularımıza etkisi var mıdır ? bununla alakalı bir yazı olmasını planlıyorum. umarım öyle olur :)

Öncelikle çöl iklimi gün içinde +30 40 larda gece ise tam tersi -30 40 larda sıcaklıkların yaşandığı bir iklimdir. bu kadar sıcaklık farkının fazla olmasından dolayı da çözünme çok fazla olur ve taşlar kum olur. çöl dediğimiz olay o şekilde gerçekleşmiştir.

Şuan yazıyı sahra çölü‘nün ortasından yazmadığıma göre konumuzla hatta konumuzun bizle ne alakası var diyebilirsiniz. Öyle bişey derseniz saçma olur çünkü yazı sizle alakalı değil benimle alakalı :)

Malumunuz blogu takip ettiyseniz sonbaharın geldiğinin de farkındasınızdır. çünkü sonbaharın geldiğini sadece yazıdan anlarsınız. zira havanın sonbaharla uzaktan yakından alakası yok.

Sabah saatlerinde dondurucu soğuk, aldığın nefesin buğu olarak doğaya karışması, öğle saatlerinde bahardan kalma cıvıl cıvıl bi sıcak… sonbahar dedinmi hafif eser soğur hava yağmur yağar ıslanırsın , bu .

Ama durum çok farklı. soğuk diye kalın giyiyon hava sıcak oluyo yanıyosun. ya da tam tersi. bu da insana atmosfer anlamında ciddi sıkıntılar veriyor. ama asıl mesele o da değil.

biz uzmanlar :) :P biliriz ki havaların da insanların ruhsal durumlarına etkisi tartışılmaz. sıcaklar oldu mu insan kıpır kıpır olur yerinde duramaz, enerji patlaması falan . yağmur yağıp hava kapandı mı içi kararır insanın vs .

Şimdi öyle mi ? değil tabii ki. Alakası yok hatta. Artık o kadar şey varki duygularımıza karışan. havalara kaldıysak yandık. işin ailen arkadaşın bilmem neyin… herşey etkiliyo yetiyo mu ? yeter mi. tv de dizide kandırılan kıza bile üzülmemiz lazım. sosyal ağlarda gördüğümüz videoya gülmeliyiz. espriye kafa yormalı, olmayacak msn iletisine kıl kapmalıyız. böyle olmazsa asosyal oluruz çünkü biz.yaşayamayız. ölürüz yakında.

Ne olacak halimiz bilinmez ama ciddi sorunlarımız olduğu kesin. nasıl çözülür o da bilinmez. dönüp tekrar eski halimize gelir miyiz yoksa düz bi yoldayız sürekli ilerliyo muyuz ? bunu da bilemiyorum. ama çok ciddi sorunlarımız var.

hatta ne sorunlarımız ı , sorunlarım var. yazıda da sizin olduğunuz yer sıcaktır soğuktur bilemem de yaşadığım yerde bunlar var benim. yazıyı da kendim için yazdım. mutlu muyum ? – cevabı yok… mutluluk neydi sahi yaa ? güven miydi, huzur muydu? sevilmek mi sevmek mi ? neydi mutluluk….

 

bi arada onunla alakalı bişeyler yazmak lazım geldi sanırım.

neyse

görüşmek dileğiyle bile diyemiyorum bi tv sunucusu kadar afra tafra yapma şansım yok koca blogda.

yazı bitti.

Daha Fazla Göster

Samanpan

Dünyanın en güzel şehrinde doğup dünyanın en dandik başkentinde hayatını devam ettirmekte. Psikoloji İle uğraşmakta olup saçmalamak için bu siteyi kullanmakta. Tanısanız çok sevmezsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu